25-26 märts toimus koolis Kohila LAN

Kohila Gümnaasiumis toimus 25-26 märts Raplamaa suurim võrgupidu nimega Kohila LAN. Võrgupidu on üritus, kus tulevad aktiivsed noored kokku, et tõestada oma oskusi arvutimängudes. Võrgupeo kõik 112 kohta müüdi välja juba eelmüügis.

Üritusel oli kaks peamist turniiri, mis viidi läbi populaarsetes arvutimängudes – League of Legends ja Counter-Strike Global Offensive. Sellised võistlused on hetkel Eestis populaarsust koguvad ning noori huvilisi jätkub. Tavaliselt on sellistel võistlustel ka auhinnad, mida parimatel tiimidel on võimalik võita. Selle aasta Kohila LANi võitjad said omale uued hiired, hiirematid ja mälupulgad. Noored saavad tunnustust alal, mida vanem generatsioon tavaliselt ei väärtusta.

Üldmuljes jäid osalejad üritusega rahule. Peamine pretensioon tekkis ajakava nihkumise peale, mis korraldajate sõnul järgmiseks korraks saab lahendatud. Osalejate soovil toimub selliseid üritusi Kohilas veelgi. Järgmisel korral võib oodata ka otseülekannet võistlustest, et pealtvaatajad saaksid kaasa elada.

Kohila LANi korraldustiim tahab omalt poolt tänada kõiki osalejaid ja toetajaid – Bytevents, Kohila Gümnaasium, Kohila Avatud Noortekeskus, Sisalik Disain, TTÜ IT Teaduskonna Üliõpilasnõukogu.

Teksti autor: Rasmus Koit.
Foto: Kert Alfjorov.