3.c, 7.c ja 9.a sõprusklasside kogunemine

Kohila Gümnaasiumis on käimas ettevõtlikkuse kuu. Seda kuud koordineerib algklasside ainekomisjon. Üheks selle kuu üleskutseks oli, leiame algklasside klassidele sõprusklassid põhikoolist. Täna kohtusid 3.c klassi õpilased oma sõpradega ning nende muljed on õpetaja Merike Tiidrus kirja pannud järgnevalt:
 
Meie klass oli varem omale sõbrad leidnud praegusest 9.a klassist ja nendega me ka koostööd jätkame ning uuteks sõpradeks said meile 7.c klassi õpilased.Täna oli meie esimene suur ühine kohtumine. Kohtumiseks valisime spordihoone aeroobikasaali. Kuigi ruumi oli vähe ja inimesi palju, siis nagu vanasõna ütleb HÄID LAMBAID MAHUB PALJU ÜHTE RUUMI kehtis ka meie puhul.
 
Esmalt tuli leida endale sõber, selleks kasutasime erinevate suurustega mängukaarte. Kui sõbrad leitud, alustasime mängimisega. Igasse gruppi kuulus üks 3.c klassi, 7.c klassi ja 9.a klassi õpilane. 
 
Esimene mäng oli koos pisikeste mesilastega ehk BeeBotidega. Õpetaja luges mõistatuse ja lapsed programmeerisid mesilase nii, et ta liikus ise õige vastuse juurde. Mõned mõistatused olid raskemad, nendele mõtlesid vastuseid vanemad lapsed ja kergematele nooremad. Põnevust oli palju ja tihti ei tahtnud mesilane kuidagi minna õige vastuse juurde. Aga lapsed olid elevil ja rõõmsad.
 
Teiseks ühiseks tegevuseks oli ajalehest läbipugemine. Laps sai ajalehest ühe lehe ja eesmärk oli kõik koos sellest ajalehest läbi saada. Vot, see oli pähkel. Kõige kiiremad olid Aiden, Lisete ja Karl Robert. Lõpuks, kui õpetaja oli vihje andnud, siis hakkas ka teistel asi õnnestuma.
 
Kahjuks sai aeg väga kiirelt otsa ja oli aeg lahku minna. Kindel on see, et me kohtume veel ja veedame koos põnevalt aega. Iga osaleja sai enne järgmisesse tundi minekut kommi süüa.
 
3.c klass tänab: õpetaja Ulvi Mägi, Veronica Kosenkraniust, huvijuht Veronika Paletzkyt, vabatahtlik Anjat, haridustehnoloog Lili Kesa ja arendusjuht Janika Volgat! Suur aitäh, Kohila Lasteaed Sipsik: tänu teile jätkus meil igale rühmale BeeBot kasutada. Ja loomulikult täname kõiki meie uusi ja vanu sõpru!