3.c klassi projekt „Laps köögis”

Novembrikuu ühel hommikul tuli Sireli vaikselt minu juurde ja ütles, et tema ema saatis kooli natukene pabereid, et lapsed saaksid joonistada. Vaatasin pabereid, mis olid klambritega köidetud ja kohe oli ka mõte – need sobivad lastele raamatu tegemiseks.
Järgmine mõttekoht oli, mis sisuga võiks see raamat olla. Taas mängis elu ise teema kätte – retseptid, millega lapsed ise saaksid köögis hakkama, sest tänapäeval on lapsed väga vähe ise köögis kokkamas.
Aega oli lastel 1 kuu, et mõelda ja katsetada ning retseptid valida, neid ka praktiliselt läbi proovida ning pildistada enda tegevusi. 1. detsembril oli oma pisikeste retseptivihikute tutvustuse ja esitluse tähtaeg. Klassis tegime sel puhul esitlusi ja lapsed said rääkida, mis oli keeruline ja millistes toimingute oli vaja ka lapsevanema abi.
Vaatasin ja kuulasin ning teadsin, me koostame kõikidest kuuldud retseptidest oma klassi retseptikogumiku. Kogumiku koostamiseks oli aega täpselt 2,5 nädalat. Skänneerisin kõik leheküljed arvutisse ja saatsin saadud failid oma klassiõele Airile, kes tegi kogumiku kujunduse. Kujundatud fail taas minu käes tagasi ja siis tuli kutsuda vanemaid appi, et otsida soodsaim variant, kus see kogumik trükkida, et saaksin selle aasta viimasel koolipäeval lastele kingituseks anda. Ma olin väga tänulik oma klassi lastevanematele, sest abi pakkujaid oli väga palju. Lõpuks koostöös Marta-Anni emaga said kogumikud trükitud K-Print´s. Trükkimist toetas rahaliselt Kohila Gümnaasium.
Täna on see õnnelik päev, kus iga laps saab omale esimese raamatukese, kus on tema enda käekirjaga kirjutatud retseptid sees ja lisaks veel 23 kaasõpilase omad. Kõik retseptid lähevad nüüd vaheajal proovimistele ja katsetamistele teistele. Ja kevade poole saame rääkida, mis on klassi lemmiktoit sellest kogumikust.
Aitäh – Sally Saulep, Janne Heinaru, Airi Hunt, Neeme Lumi ja loomulikult kõik 3.c klassi õpilased!
Tekst: Merike Tiidrus