3. oktoobril toimus traditsiooniline Minimaraton

Algklasside õpilased jooksid juba hommikul 2. ja 3. tunni ajal ca 800 m distantsi. Ilm soosis jooksmist väga ja õpilased olid väga tublid. 5.-12. klassi õpilased said stardi ca 3 km jooksule kell 15.00. Jooksjaid oli peaaegu 500, lisaks osalesid ka tublid ja aktiivsed õpetajad. Oli vägev vaatepilt kogu seda rahvahulka liikumas näha.

Tõrvatilgaks meepotis oli kahjuks mõningate õpilaste inetu käitumine, mis jooksuvõistlusega kokku ei käi (krõpsude söömine, üliaeglane jalutamine, jooksudistantsil “lõikamine”. See aga ei suutnud jooksuvõistluse üldmuljet rikkuda, kõik jooksid vastavalt võimetele.

Piltidel algklasside võitjad (Ats Kõrve, Hanna Taevas, Brait Kaare, Merlin Toirk, Villem Suuroja, Brigita-Maria Kombe, Mihkel Olo, Grete Einmann) ning suurte jooksu üldvõitja Artur Skatškov. Tütarlaste hulgas võitis seekord Anne-Riin Peep, keda pildile püüda ei õnnestunud. Õpetajate arvestuses võitis juba aastaid võidutsenud Lili Kesa.

Täname jooksuvõistluse korraldamisel abiks olnud piirkonnapolitseiniku Raido Galjaevit ja korrakaitsespetsialisti Valeri Tõrikut, inventari laenamisel Kohila spordikompleksi töötajaid ning kuuma tee eest tänu toitlustusjuht Kaire Pihlakasele.

Võistlust korraldasid kehalise kasvatuse õpetajad.

Tekst: Kaur Heinaru