4. klassid Päkapiku Akadeemias

Sellel aastal otsustasid 4. klassid, et lapsed on juba päris suured ja võiksid vaikselt mõnda ametit õppima hakata. Milline amet on umbes 140 cm pikale lapsele sobilik? Ja siis turgatas õpetaja Merikesele pähe, et lapsed võiksid õppida päkapikkudeks, sest on ju jõulud ja nendel väikestel ja usinatel tegelastel on alati abilisi vaja.

Juba oktoobrikuus registreerisime kõik 4. klasside lapsed Päkapiku Akadeemiasse. Katseid sissesaamiseks ei olnud, seega kõik said nn õpipoisteks tulla. 16.12 ja 17.12 olid koolituspäevad, mis lõppesid edukatele lõputunnistusega.

Päkapiku Akadeemias õpiti: reeglite kuulamist ja nende täitmist, uksest üheskoos sisse saamist, meisterdamist, jõuluvanale õhupallidest trooni ehitamist, kommide viimist, saaniga liikumist, etüüdide lavastamist ning ka selles osalemist, korstnalt korstnale hüppamist, kingituse täpsusviset, katuselt katusele liikumist, territooriumite jagamist, kingipaelte harutamist jne, jne. Kõik pidi toimuma meeskonnas ja iga meeskond oli just nii tugev nagu oli tema nõrgim liige (õnneks neid nõrgimaid liikmeid ei olnudki).

6,5 tundi õppimist läks nii kiirelt, et keegi ei märganudki kui juba oli jõuluvana kohal ja lõpupeo aeg. Kõik kohale tulnud lapsed said jõuluvanalt lõputunnistuse ja kommipaki.

Suur, suur AITÄH Seiklusringi suurtele päkapikkudele ning heldele ja vahvale jõuluvanale!