5. oktoobril alustab meie koolis väitlusring

Aeg: Kolmapäeviti 17.00-18.30, ruumis 116

Kellele: 8.-12. klassi õpilastele

Mis väitlusklubis toimuma hakkab?

Väitlusklubi hakkab kokku saama üks kord nädalas umbes kaheks tunniks. Selle kahe tunni vältel räägime ja väitleme väitlusklubis vastuoluliste ning ühiskonda paeluvate teemade üle, õpime koostama veenvaid argumente ja kaasuseid ning, kuidas analüüsida nii enda kui teiste argumente.

Väitlus arendab argumenteerimisvõimet, mis tuleb tihti kasuks nii esseede, kirjandite kirjutamisel kui ka igapäevaselt enda mõtete selgel väljendamisel. Kuna väitleme väga erinevatel teemadel, avardab väitlus ka silmaringi ning aitab mõista erinevaid seisukohti isegi siis, kui nendega ise ei nõustuta.

Tihti peale arvatakse, et väitlus on seotud demagoogiaga või kujutab endast lihtsalt üksteisega vaidlemist. Kuid tegelikult on väitlus hoopis oma mõtete esitamine ja oma vastuargumenteerijate mõtetele struktureeritud vastamine. Väitluses ei otsita ühte absoluutset vastust vaid proovitakse väidelda erinevate seisukohtade üle ning leida enda mõtetele loogilisi ja ratsionaalseid põhjendusi!

Juhendaja: Anni Türkson

Olen hetkel Tallinna Inglise Kolledži abiturient, kuid väitlemisega alustasin juba 8. klassis ning iga aastaga olen saanud aina rohkem motivatsiooni väitlusega tegelemiseks ning leidnud ennast pühendamas paljuski enda vabast ajast väitlemisele.

Eelnevalt olen osa võtnud Eesti Meistrivõistluste etappidest väitluses, jõudes mitmel korral enda võistkonnaga ka poolfinaalidesse. Samuti olen osa võtnud ka inglisekeelsetest väitlusturniiridest nii Eestis kui ka Lätis. Eelmisel aastal olin ka üks väitlusmentoritest Väitlusseltsi korraldatud Argumendikoolis ning olen väidelnud avalikel väitlustel (nt. Sotisaalministeeriumi korraldatud võrdse palga päeva väitlus). Lisaks väitlemisele, olen ka ise üks iga-aastase rahvusvahelise väitlusturniiri English College Open korraldaja.

Huviringi registreeri end huvijuhile e-mail saates: veronika.vosu@kohila.edu.ee