9. jaanuaril täitus 110 aastat eestikeelse hariduse andmise algusest Hageri kihelkonnas ning selle tähistamisest võtsid osa ka meie Hageri klassid.

9. jaanuaril osalesime kooliperega Hageri Haridusseltsi korraldatud rongkäigus eelmise koolimaja juurde meenutamaks eestikeelse hariduselu algust Hageris. Tore, et meiega koos oli direktor Neeme Lumi!

11. jaanuaril korraldasime Hageri koolimajas õpilastele ühise vestlusringi selgitamaks hariduselu alguse olulisust. Kooliaegseid kogemusi ja meenutusi jagasid meiega Anneli Vesiallik ja Tiia Tomson, kellel oli kaasa võetud vanu tunnistusi ja fotosid. Saime teada, et koolimaja, mis alustas tööd 1909. aastal, lõpetas hariduse andmise 1978. aastal. Tiia Tomson rääkis ka kurva loo, kuidas vana koolimaja hävines.

Peale kuulamist mõtlesid õpilased sellele vanale tähtsale koolimajale ning rääkisid, mis neile meelde jäi ning joonistasid väärika ajalooga hoone. Abiks oli tädi Anneli näidatud foto juba veidi väsinud majast.

Tekst: Kristel Vald