Foorumteater kiusamise teemal

Kahel kolmapäeval (20. ja 27. aprillil) toimus neljandatele ja viiendatele klassidele etendus kiusamise teemal.

Foorumteater on osalusteater, kus mängitakse läbi erinevaid probleemolukordi mistahes erinevatel teemadel ning publik saab kaasa lüüa lahenduse leidmisel. Nimelt saab publik avaldada oma arvamust erinevate tegelaste suhtes, nende tunnete ja lahenduste osas, lisaks saavad julgemad võimaluse ise lavale astuda ja olukord mängida esialgsest hoopis erinevaks. Foorumteatri idee algatajaks oli sotsiaalpedagoog Elo Õun, kes sai nimetatud meetodiga tuttavaks õpingute käigus ning otsustas selle vahendusel Kohila Gümnaasiumi õpilasteni tuua ühe küllaltki päevakajalise teema.

Kiusamise teema on ühiskonnas väga aktuaalne ning probleeme esineb sellega ikka ja jälle. Nii oli foorumteatri eesmärgiks tuua see kõik suhteliselt reaalses võtmes publikuni. Võib öelda, et seekordne esinemine oli lastelt lastele, kuna lood mõtlesid välja ja tõid teisteni meie oma kooli õpilased: Kert Markus Valdek, Kert Alfjorov, Hans Kristjan Veri ja Desiree Talv, laval astus üles ka huvijuht Veronika Võsu ning Jokkeri ehk vahendaja rollis oli Elo Õun.

Esinemine oli siiras ja aus, noored improviseerisid ja tundsid ennast vabalt. Kontakt publikuga oli äärmiselt vahetu ja õhkkond mõnus, vaatamata sellele, et käsitleti teemasid virtuaalse-, vaimse- ja füüsilise kiusamise teemadel. Noored tulid tundmatu teatrivormiga üsna kenasti kaasa ning ehk kunagi kutsume kooli ka esinejad, kes selle žanriga aktiivselt tegutsevad, seega oleme lapsi natukene ka ettevalmistanud.

Teksti autor Elo Õun. Foto: Neeme Lumi.