Hageri 4.h mardisanditamas

9. novembril käis Hageri 4.h klass koos õpetaja Riina Anniloga Sutlema lasteaias mardisanditamas.

Martideks kehastunud 4. klass rääkis nii: Algul me mõtlesime, mida võiksime selga panna. Siis harjutasime õpetajaga teksti ja laule. Enne minekut mäkerdasime oma näod ära. Esimene koht, kuhu jooksma läksime, oli Hageri koolimaja. Peale seda asusime teele Sutlema lasteaia poole. Teel olles avastasime, et meil jäi küünal koolimajja ja Lore jooksis järgi ja tõi ära. Kui me olime poe juurest veidi edasi jõudnud, siis võtsime vitsakimpe ühe murdunud puu küljest. Hoidsime neid lihtsalt käes. Tee peal mõtlesime mõistatusi ja harjutasime teksti.

Kui lasteaeda jõudsime, oli meil närv sees. Alguses arvasime, et oleme julged esinejad, kuid kohale jõudes olime nagu väikesed hiired, kes kartsid. Tantsime lasteaias kõik koos Kivikasukat. Laulude ja luuletuste vahele tuli üks räpp ka. Me ikka pingutasime ja saime esinemisega hakkama. Pärast oli närv läinud. Viskasime vilja keset põrandat lasteaias ja kommi ka. Tavaliselt mardid midagi peredesse ei vii, aga meie andsime lasteaeda tule, mis oli tegelikult patareidega küünal. Ise saime sealt komme.

See mardisanditamine andis meile julgust ja rõõmu. Mõnusad tunded olid.

Tekst: Kristel Vald