Hageri koolimajas toimus taaskord öölugemine

7. veebruar oli Hageri õpilastele väga oodatud päev: toimus järjekordne ÖÖLUGEMINE. Hageri raamatukogu juhataja Anneli Vesialliku soovitusel oli külaliseks Pille Matt, kes ennast tutvustades ütles, et on õpetaja ja raamatukogutöötaja ning vahel teeb ka enda rõõmuks lasteraamatuid. Hetkel on tal välja antud kolm raamatut, valmimas on neljas.

Diskoriteks olid esmakordselt 3. klassi Reigo ning 4. klassi Carel Mairon, kes said oma ülesandega väga hästi hakkama. Abilisteks olid 10. klassi õpilased Liisu Kaljundi ja Carmen Koik. 2. klassi arvates on nad väga toredad ja oskavad kõike väga hästi ning saavad nende naljadest aru.

Kohila Gümnaasiumi köögipersonal hoolitses lahkelt meie toidulaua eest nii õhtul kui ka hommikul. Kooli perenaine Anne aitas hommikueine lauale. Hageri klasside õpetajad olid ühisel meelel: ÖÖLUGEMINE läks korda tänu toredale külalisele Pille Matile, lõbusatele ja sõnakuulelikele lastele ning kõigile headele abilistele.

Lapsed arvasid: Mulle meeldis kõik, mis siin oli. Näiteks disko, kirjanik, söömine jne. Need olid väga ägedad. Selle aasta öölugemine oli kõige parem. Kirjanik rääkis hästi toredalt, see ei olnud üldse igav jutt. Mulle meeldisid nukud ja kuidas ta neist lugusid rääkis. Mulle meeldis see, kui me tegime kirjanikuga paberist Villemit. Kirjanik andis mulle uue raamatu mõtte. Mõtlesin, et Villemil on õde roosade juustega ja teen raamatu tema õest. Kui Pille Matt jutu lõpetas, siis ma panin kirjamasina välja ja ta trükkis sellega ühe lause. Meeldis, kui sain lugeda oma lemmikraamatut. Tantsida oli vahva! Klassis mulle meeldis multikas ja “Kolme põrsakese” muinasjutt ja teiste klassivendade ja -õdede jutud ka. Kui läksime magama, siis õpetaja rääkis unejuttu. Rohkem polnudki midagi. Uni tuli.

Tekst: Kristel Vald