Hageri öölugemine

12. veebruari õhtul oli Hageri koolimaja tuledesäras ning ringi liikus suurte kompsudega inimesi. Algamas oli laste poolt kõige enam oodatud üritus: öölugemine. Sel korral olid kesksel kohal rahvajutud. Külas oli Eve Burmeister koos kahe õpilasega, kelle pillilugude saatel sai koolipere õppida vanu häid tantse. Kännujuurimine tekitas lusti ja parasjagu segadust. Eve Burmeister innustas lapsi pajatama lugusid, mida nad on kuulnud kodudes. Nii mõnigi laps jagas kooliperega oma pajatusi. Külaline ise haaras oma hea jutustamisoskusega kõigi saalisolijate tähelepanu, rääkides mitmeid haaravaid ja veidike isegi õudseid rahvajutte. Lisaks toimus aardejaht, rahvajuttude põhjal näidendi lavastamine või jutustamine ja disko.
 
Hageri klassides õppinud ja nüüd 8. klassi õpilane Kertu Tamm soovis enda heade mälestuste taustal korraldada öölugemisel loovtööna tegelusi. See andis üritusele nooruslikku sära. Täname kõiki, kes meid öölugemise läbiviimisel toetasid ja aitasid!
Meie maja kõige nooremad arvasid nii: Oli väga tore. Mulle meeldis disko, aaretejaht, kuulata, joonistada, magada. Mulle ei meeldinud istuda. Mulle meeldis öösel koolis magada. Meeldis, et õpetaja koos meiega magas. Meeldis, kui tädi lugusid jutustas. Tore oli olla siin. Mulle meeldis joonistada pilti raamatu esikaanest ja disko.
Teiste arvamusi on võimalik lugeda Hageri blogist http://hageriklassid.blogspot.com/
ÖÖLUGEMISENI!
 
Tekst ja fotod: Kristel Vald