pilt4.jpg

Kohustuslik kirjandus 2016/2017

Arendava kirjanduse kohustuslik loetelu 2016.-2017. õppeaastaks

 

5. A

I  trimester

  1. A. Lindgren „ Meisterdetektiiv Blomkvist“ või  „Meisterdetektiiv Blomkvisti ohtlik elu“
  2. Üks tänapäeva noorsookirjanduse teos oma valikul (vähemalt 100 lk, kui raamat on juba kohustusliku kirjanduse nimestikus, siis seda  ei võta!)

 II  trimester

  1. R. Roht „Jutte loomadest“
  2. L. F. Baum  „Võlur Oz“

 

III trimester

  1. E. Kippel  „Meelis“
  2. A. Vallik „Narkohollo ehk Florose vabastamine“ või I. Tomusk  „Mauno saladuslik kadumine“

 

5. B

I trimester

  1. R. Roht „Jutte loomadest“
  2. A. Lindgren „ Meisterdetektiiv Blomkvist“ või  „Meisterdetektiiv Blomkvisti ohtlik elu“

 

II trimester

  1. E. Kippel  „Meelis“
  2. Üks tänapäeva noorsookirjanduse teos oma valikul (vähemalt 100 lk, kui raamat on juba kohustusliku kirjanduse nimestikus, siis seda  ei võta!)

 

III trimester

 

  1. A. Vallik „Narkohollo ehk Florose vabastamine“ või I. Tomusk  „Mauno saladuslik kadumine“
  2. L. F. Baum  „Võlur Oz“

 

5.c

I trimester

  1. Üks tänapäeva noorsookirjanduse teos oma valikul (vähemalt 100 lk, kui raamat on juba kohustusliku kirjanduse nimestikus, siis seda  ei võta!)
  2. A. Vallik „Narkohollo ehk Florose vabastamine“ või I. Tomusk  „Mauno saladuslik kadumine“

 

II trimester

  1. A. Lindgren „ Meisterdetektiiv Blomkvist“ või  „Meisterdetektiiv Blomkvisti ohtlik elu“
  2. E.Kippel  „ Meelis“

 

III trimester

  1. L. F. Baum  „Võlur Oz“
  2. R.Roht „Jutte loomadest“

 

6.a, 6.b ja 6.d

I trimester

  1. Valida üks noorsooteos omal soovil. Võid võtta raamatukogust programmi Suveraamat nimekirjast.
  2. Christopher Paolini „Eragon“ või Joanne Kathleen Rowling „Harry Potter ja tarkade kivi“

II trimester

  1. Ferenc Molnar „Pal-tänava poisid“
  2. Silvia Rannamaa „Kadri“

III trimester

  1. Christine Nöstlinger „Vahetuslaps“ või Kerstin Thorvall „Isa aseaine“
  2. Mark Twain „Tom Sawyeri seiklused“

 

7. B

I trimester

  1. O. Luts „Kevade“
  2. A. Vallik „Kuidas elad, Ann?“ või „Mida teha, Ann?“

 

II trimester

  1. H. Nõu „Pea suu!“ või „Tõmba uttu!“
  2. E. Bornhöhe „Tasuja“

 

III trimester

  1. J. Krüss „Timm Thaler ehk müüdud  naer“ või H.Nõu „Kuues sõrm“
  2. O. Preussler „Krabat“

 

8.c klass

I trimester

  1. Valida üks noorsooteos omal soovil. Võid võtta raamatukogust programmi Suveraamat nimekirjast.
  2. Antoine de Saint-Exupèry „Väike prints“
  3. Friedrich Reinhold Kreutzwald „Eesti rahva ennemuistsed lood“ – valida üks muinasjutt

II trimester

  1. Nelle Harper Lee „Tappa laulurästast“
  2. William Golding „Kärbeste jumal“

III trimester

  1. Arthur Conan Doyle „Baskerville’ide koer“
  2. August Kitzberg „Libahunt“

 

11. klass

I kursus

  1. Honoré de Balzac „Isa Goriot“
  2. A.Tšehhov  4 novelli : „Palat nr 6“, „Inimene vutlaris“, „Kurbus“, „Magada tahaks!“
  3. A.H. Tammsaare „Tõde ja õigus“ I osa
  4. W. Shakespeare „Hamlet“ või „Romeo ja Julia“
  5. Üks eesti autori luulekogu oma valikul ( B.Alver, H.Talvik, A. Aliksaar, J. Kaplinski,  P.-E. Rummo,  V.Luik,  H. Runnel,  J. Viiding)

II kursus

  1. M. Bulgakov „Meister ja Margarita“
  2. K. Ristikivi „Imede saar“
  3. F. Tuglas 4 novelli: „Toome helbed“, „Maailma lõpus“, „Inimsööjad“, „Popi ja Huhuu“
  4. E. M. Remarque  „Triumfikaar“ või  E.Hemingway „ Ja päike tõuseb“

 

Humanitaarsuund

  1. S. Henno „Mina olin siin“
  2. M. Unt „ Sügisball"
  3.  Tammsaare „Tõde ja õigus II“

 

12. klass

I kursus „Uuem kirjandus“

  1. Indrek Hargla – valida üks apteeker Melchiori sarja teos

"Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus"

"Apteeker Melchior ja Rataskaevu viirastus"

"Apteeker Melchior ja timuka tütar"

"Apteeker Melchior ja Pirita kägistaja"

"Apteeker Melchior ja Tallinna kroonika"

  1. Andrus Kivirähk „Mees, kes teadis ussisõnu“
  2. Sofi Oksanen „Puhastus“

III kursus „Kirjandus ja ühiskond“

  1. Carl Axel Mothander „Parunid, eestlased ja enamlased“
  2. Arved Viirlaid „Ristideta hauad“
  3. Viivi Luik „Seitsmes rahukevad“
  4. Omal valikul üks Paulo Coelho teos

 

Menüü

MENÜÜ 29.05.2017-02.06.2017

Esmaspäev - Kalapala, külm kaste, riis.

Teisipäev - Hapukapsasupp sealihaga. Kohupiimakreem, moos.

Kolmapäev - Värske kapsa, porgandi hakklihahautis, hapukoor. Keedetud kartul.

Neljapäev - 

Reede - Pasta singi ja köögiviljadega.

 

Lõunakõrvane: toorsalatid, tükeldatud köögiviljad (praepäeval), sidrunivesi, koolipiim, leib, sepik

1.-5. kl õpilased söövad "koolipuuvilja" ja "kooliköögivilja". Teistele 3x nädalas puuvili ja 2x nädalas köögivili .

Menüüs võib ette tulla muudatusi sööklast sõltumatutel põhjustel!

Toiduraha

Toiduraha 5.-12. klassile 2017. aasta jaanuarist juunini

12. klass: 23,36 €
 
5.-11. klass: 
Jaanuar 5,44 €
Veebruar 6,08 €
Märts 5,76 €
Aprill 6,08 €
Mai-juuni 8,32 €
Kokku jaanuar-juuni 31,68 €
 

Maksta võib iga kuu eraldi või kõik korraga (viimane on soovitatav).

Maksmise tähtaeg on sama kuu 15. kuupäev! 

Kontrollige kontonumbreid! 

Toiduraha kanda Kohila Vallavalitsuse arvele EE101010802003933003 SEB või EE432200221050438210 Swedbank, selgituseks lisada õpilase ees- ja perekonnanimi ning klass.

SÖÖKLASSE SISENEVAD 5.-12. KL ÕPILASED ÕPILASPILETIGA! 

 

Õpilasliinid

Kohilas on bussipeatus spordikompleksi parklas!

Graafikud alates 02.09.2016 vaadata siit: Google Drive 

Ohutut kooliteed!

Liinide kaarti vaata siit ....

ÕPILASLIINIDE BUSSIDESSE EI OLE LUBATUD KAASA VÕTTA JALGRATTAID JA TÕUKERATTAID!


TÄHELEPANU!

1. juunist (k.a) ei sõida enam õhtused 18.40 väljumised.

6. juunil sõidavad hommikused liinid tavagraafiku alusel. Tagasi lähevad allpool tabelis toodud liinid kl 11 ja 14.

7.-16. juuni väljuvad hommikused liinid pool tundi hiljem. Tagasi lähevad kl 14 jälle allpoolt tabelis olevad liinid.

Liin nr 1, Reis 3 Vilivere

Liin nr 4, Reis 5 Aespa

Liin nr 5, Reis 3 Rabivere

Liin nr 6, Reis 5 Pahkla

Liin nr 7, Reis 2 Järlepa

Liin nr 8, Reis 2 Metsanurga

 

Maakonnaliine teenindab aktsiaselts Hansa Bussiliinid.

Kohila valda läbivad bussiliinid 8 Kohila-Järlepa-Pirgu-Rapla, 9 Rapla-Hageri-Kohila,10 Rapla-Juuru-Järlepa-Kohila-Hageri. Alates 1. juulist on lisandunud liin 13  Kohila-Aespa-Kohila  ja liin 18 Rapla-Kohila-Järlepa-Rapla.

Uus Aespa bussiliin võimaldab tööpäevadel jõuda Kohilasse kella 7.45-ks ning liin teenindab reisijaid aastaringselt. Tagasi Aespa suunas väljub buss raudteejaama juurest kell 17.31 ja on lisavõimaluseks valla poolt planeeritavatele õhtustele liinidele.

Vaata aegu siit: http://www.peatus.ee/#region;rapla;