pilt4.jpg

Gümnasistid Euroopa Parlamendis

Kes küll ei tahaks reisida? Aga kes ei tahaks tasuta reisida? Noh, meie klass igatahes tahtis ning kui selline võimalus tuli, tegime kõik, et sinna reisile ka saada. Augusti lõpus kuulutas Euroopa Parlamendi infobüroo Eestis välja fotokollažikonkursi „Euroopa tulevik“, mille võitjad saaksid osaleda Euroscola projektis ning sõita auhinnarisile Euroopa Parlamenti Strasbourgi. See on igaaastane projekt, millest saavad osa võtta kõik gümnaasiumid ja kutseõppeasutused üle Eesti. Ja kuna eelmisel aastal jäime osalemisega jänni, otsustasime end õpetaja Ene Holstingu abiga kokku võtta ning konkurss ära võita.

Septembri alguses registreeris õpetaja meid Euroopa Parlamendi simulatsioonimängule, mis oli eeltingimuseks Euroscola konkursil osalemiseks. Mida see mäng endast kujutas, seda ei teadnud veel keegi. Ühtlasi tähendas registreerimine ka seda, et nali sai läbi ja algas tõsine töö – pidime valmis tegema vähemalt neljast pildist või fotost koosneva fotokollaaži, jagelema, võistlema, valima välja kaks parimat ning saatma need võistlustulle. Nädal aega hiljem sai õpetaja kirja, mis teatas, et oleme üks kuuest koolist, kes sõidab Strasbourgi. Juhhuu!

Järgmise etapina tuli läbi mängida see kummaline simulatsioonimäng, mis, nagu selgus, pole muud, kui parlamendi igapäeva töö läbimängimine ehk igaüks sai olla üks saadik Euroopa Parlamendist, osaleda komisjonidel, arutleda, hääletada ning võtta vastu otsuseid Euroopa tuleviku kasuks. Mängu viis läbi infobüroo poolt saadetud mängujuht. Kuna me veel ei teadnud reisi täpset kuupäeva ning kartsime, et see võib mõne eksamiga kokku langeda, kaasasime mängu ka 11. klassi õpilased, kes olid lahkesti nõus ise reisile minema meie asemel, kui selleks oleks tulnud vajadus.

Kuid vähe sellest, pidime hakkama tegema ka ettevalmistusi. Kõigepealt pidime valima välja reisile minejad – kolmekümne kahest õpilasest sai minna vaid kakskümmend neli. Keda võtta, keda jätta? Selgus hoopis, et jääjaid oli rohkem, kui minna soovijaid, seega pidi õpetaja alatute võtetega ehk kommidega õpilased ära moosima. Kui grupp koos, pidime moodustama neljased rühmad, valima etteantud teema ning selle läbi töötlema. Valikus oli kuus teemat: keskkond ja taastuvenergia, julgeolek ja inimõigused, arenguabi, Euroopa tulevik, ränne ja migratsioon, noorte tööhõive.

Päevad reisini möödusid üllatavalt kiiresti ning peagi oligi käes aeg pakkida kohvrid ning hakata minema. Kolmapäeva varahommikul kell kolm oli äratus, et veaksime endid uniste silmadega autosse ning põrutaksime mööda tühja Viljandi maanteed lennujaama poole, et kella neljaks kohal olla. Meeldiva üllatusena jagati meile kohe esimese asjana sularaha, kõigile tervelt nelikümmend eurot näkku. Tuleb tunnistada, õpetajad Ene Holsting ja Margit Pikk said kohe kõigi silmas plusspunkte, sest tasuta raha on ju ikka tore saada! Tasuta reis, lisaks veidi taskuraha, mis veel tahta? Tegelikult oli raha Euroopa Parlamendi poolt, et saaksime endale ühistranspordis piletid osta. Andnud kohvrid ära, läbinud kontrolli, istusime, sõime, tegime paar ühisklõpsu ning ronisime lennukile. Hüvasti Eesti, tere tulemast Frankfurt!

Kohaliku aja järgi kell kolmveerand üheksa saime jalad lõpuks maha panna. Kohvrid käes, hakkasime otsima rohelist tunnelit, mis pidi meid lennujaamast välja viima ning siis koridori, mis pidi meid Lufthansa bussi juurde juhatama. Välja me saime, aga bussi ei leidnud. Tiirutasime ringiratast lennujaama ees, kuni lõpuks ühelt juhuslikult noormehelt abi küsisime ning poole grupiga läbi maa-aluse tunneli teisele korrusele sõitsime ja lõpuks õiges suunas õigesse kohta kohale jõudsime. Teine pool jäi koos õpetajatega lennujaama ette maha. Õnneks on meil kõigil telefonid, mille abil ka teine pool grupist viimaks kohale jõudis. Peale pisikest pragamist võtsime ühe Hiina söögikoha ees istet ning hakkasime aega surnuks lööma.

Kell üksteist vahetasime oma kohad Frankfurti lennujaama ekspressbussis olevate kohtade vastu, et sõita maha paarsada kilomeetrit ning jõuda lõpuks oma sihtkohta - Strasbourgi. Peale kahe ja poole tunnist sõitu tervitaski meid paduvihmas Prantsusmaa. Unesegaste ning väsinuna paterdasime hanereas rongijaama hoonesse ühistranspordi pileteid ostma. Seal aga selgus, et pileteid saab osta vaid krediitkaardiga või sentides, seega pidime leidma võimaluse paberraha sentideks vahetada. Kuid tuli välja, et Prantsusmaa polnud meie tulekuks valmis ning peale kümmekond õpilast sai masinast raha otsa. Ja nii sai alguse kerjamine… Nali. Tegelikult võtsid õpetajad oma kuldaväärt kaardikesed rahakotist päevavalgele ning soetasid õnnetute nägudega õpilastele vajalikud piletid. Päev muutus kohe palju rõõmsamaks, kuid kahjuks vaid hetkeks, sest tänu meie Eestist kaasa võetud giidile astusime bussile, mis sõitis puhta vales suunas. Otsuse tõttu sõita liini lõppu ja sealt tagasi, sõitsime bussiga mööda linna ringi pea poolteist tundi. Et kirss ikka tordil oleks, seisime bussilt maha tulles veel paar minutit paduvihmas, et giid saaks oma kotist kaardi välja otsida, seda uurida ning taas vales suunas liikuma hakata. Olgu tänatud nutiajastu ning telefoni GPS-id, tänu millele saime lõpuks vihma käest minema hosteli katuse alla.

Kuid ega sellega meie esimese päeva saaga veel läbi ei saanud. Hostel, kus me järgnevad kolm ööd ööbima pidime, ületas kõikide ootused: puudusid padjad, tekid, linad olid täis karvu, uksed ei avanenud, radiaatorid ei töötanud. Veetsime tunnikese hosteli juhatajat piinates ning korda majja lüües, et magamiskohad vähegi inimkõlblikuks muuta. Oleme ju siiski eestlased. Viimaks oli aeg seal maal, kui asjad olid korras ning tühi kõht andis tunda. Küsides lähima söögikoha asukohta, saime vastuseks, et peame minema Saksamaale. Egas midagi, panime kamba kokku ja läksime jala Saksamaale sööma. Õnneks polnud palju minna, ainult üks kilomeeter. Meie esimene õhtu Prantsusmaal lõppes, nagu eestlastele ikka kohane, pisikese peoga.

Järgmine päev algas meil kell kuus, et 6.50 olla valmis lahkuma Euroopa Parlamenti minekuks. Kuid nagu alati on igas grupis keegi, kes kella ei tunne, mistõttu venis edasiminek viieteist minuti võrra edasi. Õues tervitas meid taas paduvihm ning hall taevas. Üllataval kombel jõudsime viisteist minutit enne kaheksat kohale, kuid sisse meid ei lubatud lasta. Pidime seisma väljas vihma käes ning ootama. Lõpuks, läbiligunenud ning vettinud, saime peale turvakontrolli Euroopa Parlamendi uksest sisse. Meid võttis vastu blond prantslanna, kes tegi kiire sissejuhatuse, jagas kätte päevaplaanid ning saatis meid hommikusöögilauda, kus saime ühe viilu keeksi ning juua. Järgmise etapina liikusime Parlamendi kõige kuulsamasse plenaarsaali - The Chamber, peamisse nõupidamissaali, kus meid soojalt vastu võeti ning saadikute kohtadele istuma pandi. Peale tervitust ning programmi tutvustust pidi iga kohale tulnud kool ennast esitlema, seega saime kuulata 28 eri riigi ettekannet. Vahepeal tehti otseülekanne ühe Prantsusmaa saadiku Nathalie Griesbeckiga, kes meile veidi oma tööst rääkis ning kellelt said noored poliitikahuvilised küsimusi esitada. Kuna sel päeval sai kuulda väga palju erinevaid keeli, pidime kasutama kõrvaklappe, millest sai kuulda vastavalt valitud keeles ostetõlget. Tõlgid ise istusid klaasi taga ning kõik, kel soov, said neid jälgida.

Enne lõunasöögile minekut kuulasime lisaks itaalia ja prantsuse keelseid poliitilisi kõnesid, mis kahjuks nii mõnegi unematimaale saatis. Kõnedele järgnes lõunasöök, mis ehmatas vist pea kõiki koole: söökla jõudes ootas kõiki ees üks saiakukkel ning kausitäis salatit, millest pidi söönuks saama kaheksa inimest. Rahutud ja näljased noored liikusid närviliselt mööda sööklat ringi, kuni viimaks köögi uksed avanesid ning kokad pasta bologneset välja tooma hakkasid. Kuid mitte ainult, lisaks toodi välja kuhi puuvilju, viis erinevat kooki, šokolaadikuklid, šokolaadikorvikesed ning erinevad jogurtid. Saime end rahus kurguni täis süüa. Lisaks söömisele pidime osalema ka mängus Eurogame, kus neljaliikmelised rühmad pidid ringi liikuma, erinevatest rahvustest mängijatega suhtlema ning vastama kaheksateistkümnele erinevas keeles küsimusele. Hiljem küll selgus, et rühmas tohtis olla igast riigist üks liige, aga vähemalt osalesime ja tegime enda arust õigesti.

Peale lõunat pidime jagunema vastavalt varasemalt valitud teemadele ning liikuma pisematesse komiteede istungiruumidesse, et maha pidada üks põnev diskussioon. Igas grupis valiti spiiker, kes hiljem teemat kõigile esitab, ning protokollija, kes kõik kirja paneb ning spiikrit suurel komisjonil esitab. Nagu hiljem selgus oli pea igas komisjonis lahkarvamusi ning väikeseid vaidluseid. Õnneks olid istujate vahemaad piisavalt suured ning keegi kättpidi kokku ei läinud. Viimaseks kogunesime taas suurdes plenaarsaalis, kes algas raportite tutvustus ning hääletamine. Saime ära kuulata iga grupi väited ning ettepanekud, vajadusel esitada küsimusi ning lõpuks hääletada nagu saadikutele kohane. Kokkuvõttes võeti viis raportit kuuest vastu.

Peale komisjoni, toimus Eurogame’i finaal, kus kahjuks meie omadest keegi osaleda ei saanud. See-eest sai meie õpetaja Ene Holsting õpetajate voorus oma grupiga esimese koha ning väikese meene. Kuulasime veel ära prantsuskeelse lõpukõne, mida meie tõlk enam tõlkida ei viitsinud, kuulasime hümni ja sellega lõppeski meie tihe päev Euroopa Parlamendis.

Nagu ka eelmisel õhtul otsustasime minna Saksamaale sööma, kuid seekord ikka normaalset toitu. Kahjuks oli kell juba peale kaheksat, mistõttu olid enamus kohad kinni. Siiski leidsime ühe toreda koha nimega Alonso, mille tore omanik meid kohe lauda tõmbas ja kus saime kõhud rikkalikult täis süüa ning kuna toitu oli nii meeletult, viisime osa ka läheduses istuvale kodutule. Et aga võtta reisist viimast, otsustasime ise omapead ringi jalutada ning tutvuda ka Saksamaa piiriäärse linnaga. Meie kolmas päev algas veidi hiljem, kuid see eest oli vist kõige tegusam. Ka ilm oli väga kevadine: päike paistis, puhus õrn tuuleke ning sooja oli pea kakskümmend kraadi. Otsustasime võimalikult palju ringi liikuda ja tutvuda Strasbourgi linnaga. Alustasime väikese ekskursiooniga raudteejaama juurest kuni Strasbourgi katedraalini, kus saime ronida 332 trepiastme kõrgusele vaateplatvormile. Saime näha Prantsusmaa ilu ja võlu ning klõpsutada telefonid täis selfie’sid. Edasi plaanisime minna kanalisõidule, aga kuna eelmised kaks päeva oli nii hullult sadanud, oli vesi üle kallaste ning kõik sõidud sel päeval tühistatud. Selle asemel saime hoopis paar tundi vaba aega, et tühjendada rahakotte, osta magneteid, proovida kõike head ja paremat, jageleda inglise keelt mitteoskavate müüjatega ning seista igas pikas järjekorras.

Hiljem kolasime veel linna peal ringi, mängisime arhitektuurihuvilisi turiste, külastasime suurt kaubamaja, ostsime veel ninni-nänni ning, et süda rahu annaks, läksime veel viimast korda Saksamaale. Seekord enne kaheksat, et saaksime ka Saksamaa poode rahaga toetada. Lõpetasime oma poeretke nagu kord ja kohus McDonaldsis, kus nagu üks suure pere ühise laua taha maha potsatasime ja kogu koos oldud reisi ning üleüldse kaheteistaasta parimaid mälestusi meenutasime. Tegime veel viimase suure jalutuskäigu piiri taga ning lõpetasime viimase päeva ühe mõnusa kaardimängupeoga.

Meie tagasitulek algas varahommikul kuue-seitsme paiku, kui pakkisime kohvrid, jalutasime bussi peale ning sõitsime raudteejaama, et seal istuda taas Frankfurti lennujaama ekspressbussi peale ja lennujaama kihutada. Kuid ega seegi kord ei möödunud ilma viperusteta - pidime pea lennult maha jääma. Ei mõistnud me alguses, kuhu minema peame, ega teadnud, kuhu saame pagasi anda. Lennukipiletite asemel jagas giid meile kätte hoopis eelmiste piletite arveid. Hirmust Saksamaale jääda käisime läbi mitmed lennujaama töötajad, kuni leidsime mehe, kes rääkis inglise keelt ja juhatas meid piletite automaadini. Värisevate sõrmedega ekraani toksides saime viimaks piletid kätte, andsime ära pagasi, läbisime turvakontrolli ning tormasime väravasse A11, et viimaks ometi tagasi koju saada.

Võib südame rahus öelda, et meie 58. lennu viimane ühine klassiekskursioon oli vägagi meeldejääv ja tõsiselt vinge lennureis täis õnne ja rõõmu, nuttu ja naeru. Täname sügavalt oma eestvedajat õpetaja Ene Holstingut, klassijuhataja Margit Pikka ja õpetajaid Paul Rodgersit ja Maili Hepnerit, kes meid korralikult inglise keelega ette ette valmistasid. Aitäh!

Brit Keskra 58. lend

Sündmused

 • 4. klasside tutvumispiknik
  14.06.2017

  1. juunil korraldas õpilasesinduse esimees Kert Ma…

  Loe edasi: 4. klasside...

 • Jetta-Lucretia Kärneri uurimistöö saavutas vabariiklikul võistlusel 2. koha!
  09.05.2017

  Õppeaasta alguses kuulutati välja üle-eestiline aj…

  Loe edasi: Jetta-Lucretia...

 • Murdmaajooksus Kohila parim!
  04.05.2017

  Maakondlikul murdmaajooksu MV-l (04.05 Raplas) saa…

  Loe edasi: Murdmaajooksus...

 • Erasmus+ projekt Environment in our everyday life
  14.06.2017

  Tegevused Erasmus+ projekti raames 1. Logokonkur…

  Loe edasi: Erasmus+...

 • Maastikumängu abil Kohilat avastamas
  27.04.2017

  17. aprilli hommikul kogunesid Männi lasteaia Mesi…

  Loe edasi: Maastikumängu...

 • 4.-6.klasside Eesti Koolispordi Liidu ja Eesti Võrkpalli Liidu Miniliiga finaalturniir
  27.04.2017

  Kohilas 26. aprillil toimunud 4.-6. klasside Eesti…

  Loe edasi: 4.-6.klasside...

 • Eesti Koolispordi Liidu 1.-5. kl meistriliiga jalgpalli finaalvõistlused
  27.04.2017

  26. aprillil toimusid Põlvas Eesti Koolispordi Lii…

  Loe edasi: Eesti...

 • Erasmus+ projekti reis Portugali
  21.04.2017

  Kevadisel vaheajal sõitsid neli Kohila Gümnaasiumi…

  Loe edasi: Erasmus+...

 • Ball „Maagia tähtede all“
  18.04.2017

  17. märtsil toimus Kohila Gümnaasiumis üle mitme a…

  Loe edasi: Ball...

 • 24.-26. märtsil toimus koolis Kohila LAN
  18.04.2017

  Kohila Gümnaasiumis toimus Raplamaa suurima võrgup…

  Loe edasi: 24.-26....

 • Suuskadega matk tagurpidi päeval
  01.04.2017

  Ilmaolude tõttu jäi Hageri klassides traditsioonik…

  Loe edasi: Suuskadega...

 • Netikirjariini I koht 5.-6. klasside vanuserühmas!
  30.03.2017

  Netikirjariini I koha 5.-6. klasside vanuserühmas…

  Loe edasi: Netikirjariini...

 • 3x3 korvpalli finaalvõistluse tulemused
  29.03.2017

  Kohila Gümnaasiumi noored korvpallurid osalesid 29…

  Loe edasi: 3x3...

 • Suurepärased tulemused olümpiaadidelt ja spordivõistluselt
  28.03.2017

  Majadusolümpiaadil saavutas maakonnas I koha Marek…

  Loe edasi: Suurepärased...

 • Gümnasistid Euroopa Parlamendis
  21.03.2017

  Kes küll ei tahaks reisida? Aga kes ei tahaks tasu…

  Loe edasi: Gümnasistid...

 • Hageri öölugemine
  17.03.2017

  16. märtsil toimus Hageri koolimajas emakeelenädal…

  Loe edasi: Hageri...

 • 15. märtsil 2017 kuulutas Haridus- ja Teadusministeerium välja Aasta Õpetaja gala 2017. a esimese etapi
  17.03.2017

  15. märtsil 2017 kuulutas Haridus- ja Teadusminist…

  Loe edasi: 15. märtsil...

 • Maakondliku matemaatika olümpiaadi tulemused 2017
  15.03.2017

  Maakonna matemaatika olümpiaadil 4.-6. klassidele…

  Loe edasi: Maakondliku...

 • Kirjandusviktoriin Netikirjariin 2017
  13.03.2017

  Kirjandusviktoriini Netikirjariin viimaseks ülesan…

  Loe edasi: Kirjandusviktor...

 • Tulemused võistlustelt ja olümpiaadilt
  10.03.2017

  Maakonna 1. kooliastme mälumängu 2. etapil saavuta…

  Loe edasi: Tulemused...

 • Kohila kooli uhkus 2017 eelteade
  09.03.2017

  KOHILA KOOLI UHKUS Kutsume Sind appi Kohila koo

  Loe edasi: Kohila...

 • Tulemused malevõistlustelt ja inimeseõpetuse olümpiaadilt
  06.03.2017

  Raplamaa malevõitlusete tulemused:E-klass tüdru…

  Loe edasi: Tulemused...

 • Piirkondlik rahvastepalli finaalturniir
  02.03.2017

  Kohilas toimus 2. märtsil piirkondlik rahvastepall…

  Loe edasi: Piirkondlik...

 • Raplamaa Miniliiga võrkpalliturniir 4.-6. klassidele
  21.02.2017

  Kohilas toimus 21. veebruaril Raplamaa Miniliiga v…

  Loe edasi: Raplamaa...

 • Suurepärased tulemused Nuputa võistlusel
  17.02.2017

  16. veebruaril toimus Rapla maakonna "Nuputa" võis…

  Loe edasi: Suurepärased...

 • Kurtna Kangutaja tulemused
  16.02.2017

  16. veebruaril kutsus Kurtna kool Kohila Gümnaasiu…

  Loe edasi: Kurtna...

 • U14 võrkpalli 2. etapi tulemused
  15.02.2017

  Täna olid võistlustules ka Kohila noored võrkpallu…

  Loe edasi: U14...

 • 1.-3. klassi rahvastepallivõistluste tulemused
  15.02.2017

  Kohila Gümnaasiumi tüdrukud ja poisid osalesid 15.…

  Loe edasi: 1.-3....

 • Füüsika ja matemaatika olümpiaadide tulemused
  03.03.2017

  Füüsikaolümpiaadil jagas Kert Markus Valdek 2.-3.…

  Loe edasi: Füüsika ja...

 • Rimi jalgpalli osavusfestivalil tublid tulemused
  15.02.2017

  Reedel, 10. veebruaril toimus Raplas Rimi jalgpall…

  Loe edasi: Rimi...

 • Tulemusi olümpiaadidelt
  10.02.2017

  Bioloogiaolümpiaadi tulemused: Liis Marleen Rikki…

  Loe edasi: Tulemusi...

 • Toimus foorumteatri töötuba
  30.01.2017

  25. jaanuaril toimus päevane foorumteatri töötuba…

  Loe edasi: Toimus...

 • Rohelisem tulevik – Erasmus+ projektiga Hispaanias
  21.12.2016

  20.-26. novembrini viibisid Kohila Gümnaasiumi 4 õ…

  Loe edasi: Rohelisem...

 • Õpilasfirmade Dentelle ja Nipa-Napa esimene laat
  07.12.2016

  2.-4. detsembril käisid meie kooli õpilasfirmad

  Loe edasi: Õpilasfirmade...

 • Muinasjutuhommik algklassidele
  05.12.2016

  5. detsembril toimus II advendi puhul muinasjutuho…

  Loe edasi: Muinasjutuhommi...

 • Isadepäeva tähistamine
  07.12.2016

  11. novembril toimus meie koolis perepäev tähistam…

  Loe edasi: Isadepäeva...

 • Kohila Gümnaasiumi õpilasesinduse noored leiavad üha enam tee Hageri koolimajja
  25.11.2016

  Kohila Gümnaasiumi õpilasesinduse noored leiavad ü…

  Loe edasi: Kohila...

 • Alustab Kohila Gümnaasiumi filmiklubi „Film Club”!
  18.11.2016

  Loe edasi: Alustab...

 • Eesti 100 tamme
  03.11.2016

  Tamm on eestlastele olnud läbi aegade püha puu, mi…

  Loe edasi: Eesti 100 tamme

 • Eramus+ projekti logokonkurss 7.-12. klassi õpilastele
  01.11.2016

  ·  Projekti pealkiri  inglise keeles "Environment…

  Loe edasi: Eramus+...

 • Kohila Gümnaasium – keskkonnahoidlik kool, I faas
  04.11.2016

  15.04.2016. a. viidi projekti "Kohila Gümnaasium –…

  Loe edasi: Kohila...

 • Lapsed koolihoovi liikuma ja õppima
  17.10.2016

  Kohila Gümnaasium on liitunud projektiga EV100 "La…

  Loe edasi: Lapsed...

 • Muusikapäeva tähistamine Kohila Gümnaasiumis
  03.10.2016

  30. septembril kõlas üle kooli erinevates paikades…

  Loe edasi: Muusikapäeva...

 • Õpetajate Leht vahendab meie kooli 12. klassi õpilaste muljeid kirjandusprojektist „Apteeker Melchiori radadel”
  25.09.2016

  Kirjanduskursusega alanud kooliaasta viis meid, Ko…

  Loe edasi: Õpetajate...

 • 4. klasside spordipäeva tulemused
  21.09.2016

  Kohila Gümnaasiumis toimus 20. septembril 4. klass…

  Loe edasi: 4. klasside...

 • Kirjandusprojekt „Apteeker Melchiori radadel”
  22.09.2016

  12. klass alustas selle õppeaasta kirjanduskursust…

  Loe edasi: Kirjandusprojek...

 • Tublid tulemused jooksuvõistluselt
  14.09.2016

  Kohilas toimusid kolmapäeval Raplamaa piirkondliku…

  Loe edasi: Tublid...

 • Kohila Vallavalitsus võtab tööle tugiisiku hariduslike erivajadustega lapsele
  04.09.2016

  Kohila Vallavalitsus võtab tööle TUGIISIKU HARI…

  Loe edasi: Kohila...

 • Õpikute ja vihikute kilekaante müük
  24.08.2016

  26. augustil kell 17:00-20:00 ning 2. septembril k…

  Loe edasi: Õpikute ja...

 • Kohila Gümnaasiumi 2016/2017. õppeaasta 1. klasside õpetajad
  15.06.2016

  Urve Tamberg Olen aastaid tegelenud laste õpeta…

  Loe edasi: Kohila...

 • Lõppes Kohila Gümnaasiumi ja Kohila Keskkonnahariduse Keskuse koostööprojekt nr 9843
  07.06.2016

  Lõppes Kohila Gümnaasiumi ja Kohila Keskkonnaharid…

  Loe edasi: Lõppes...

 • Lõpuaktustel jagati Kohila kooli uhkuse tiitleid
  07.06.2016

  3. juunil 2016 toimusid koolilõpu aktused palavas…

  Loe edasi: Lõpuaktustel...

 • Juunikuu Kuum Kartul on ilmunud
  03.06.2016

  Kuuma Kartuli juunikuu numbrit saab lugeda siit.…

  Loe edasi: Juunikuu...

 • Kohila Gümnaasiumi õpilased Mikroliiga võrkpallivõitlusel Eesti parimad!
  26.05.2016

  26. mail toimus Kohilas Mikroliiga võrkpallifestiv…

  Loe edasi: Kohila...

 • U12 poisid Eesti meistrid võrkpallis; tüdrukutele hõbemedal
  25.05.2016

  25. mail toimusid Kohilas Eesti Meistrivõistlused…

  Loe edasi: U12 poisid...

 • Algklasside maja III korrusel fotonäitus
  06.05.2016

  4. klassidel on eesti keele tunnis üks teema – PIL…

  Loe edasi: Algklasside...

 • 1.-5.kl. poiste jalgpalli meistrivõistlustelt III koht
  28.04.2016

  Selle hooaja viimane jalgpallivõistlus toimus kolm…

  Loe edasi: 1.-5.kl....

 • Foorumteater kiusamise teemal
  27.04.2016

  Kahel kolmapäeval (20. ja 27. aprillil) toimus nel…

  Loe edasi: Foorumteater...

 • Maakonna eesti keele olümpiaadi tulemused
  26.04.2016

  Maakonna eesti keele olümpiaadil saavutasid viiend…

  Loe edasi: Maakonna...

 • Maakonna 1. kooliastme õpioskuste olümpiaadi tulemused
  26.04.2016

  Maakonna 1. kooliastme õpioskuste olümpiaadil saav…

  Loe edasi: Maakonna 1....

 • Suurepärased tulemused võrkpallis
  26.04.2016

  Meie koolist Raplamaa meistrid ja pronksmedalistid

  Loe edasi: Suurepärased...

 • Head tulemused maakonna võistkondlikult malevõistluselt
  12.04.2016

  Maakonna võistkondlikult malevõistlustelt tulid 1.…

  Loe edasi: Head...

 • Aprillikuu Kuum Kartul on ilmunud
  11.04.2016

  Kuuma Kartuli aprillikuu numbrit saab lugeda siit

  Loe edasi: Aprillikuu...

 • Keskkonnanädala raames huvitavad näitused koolimajas
  08.04.2016

  Keskkonnanädala raames on uue maja teisele korruse…

  Loe edasi: Keskkonnanädala...

 • Kohila Gümnaasium alustas võistlust Green Class
  06.04.2016

  Green Class on Kohila Vineeri emafirma Latvijas Fi…

  Loe edasi: Kohila...

 • Eksklusiivne keskkonnamatk
  06.04.2016

  Reedel, 8. aprillil kell 15.00 toimub eksklusiivne…

  Loe edasi: Eksklusiivne...

 • Esimesel aprillil oli meie koolis naljapäev
  05.04.2016

  Kooli tulles vōis näha ōpilasi kellel olid seljas…

  Loe edasi: Esimesel...

 • Emakeelenädal algklassides
  04.04.2016

  „Kõik keeled on ilusad. Kõige ilusam on siiski ema…

  Loe edasi: Emakeelenädal...

 • Kohila Gümnaasiumi võistkond pääses "Tähelepanu, Start!" finaalturniirile
  02.04.2016

  Kohila Gümnaasiumi 2.-5. klassi tüdrukute ja poist…

  Loe edasi: Kohila...

 • 25-26 märts toimus koolis Kohila LAN
  31.03.2016

  Kohila Gümnaasiumis toimus 25-26 märts Raplamaa su…

  Loe edasi: 25-26 märts...

 • Head tulemused eesti keeles ja keemias
  29.03.2016

  Maakonna 4. klasside eesti keele olümpiaadil saavu…

  Loe edasi: Head...

 • Aktiivne algus projektile „Kohila Gümnaasium – keskkonnahoidlik kool”
  22.03.2016

  Kohila Gümnaasium on aktiivselt alustanud projekti…

  Loe edasi: Aktiivne...

 • 14.-18. märts toimus koolis emakeelenädal, teemaks muinasjutt
  22.03.2016

  Igal hommikul kuulis kooliraadiost toredaid ning õ…

  Loe edasi: 14.-18....

 • Inglise keele olümpiaadilt 3. koht
  20.03.2016

  Maakonna 6. klasside inglise keele olümpiaadil saa…

  Loe edasi: Inglise...

 • Olümpiaharidusperiood meie koolis
  18.03.2016

  Olümpiaharidusperiood on kogumas meie koolis tuure…

  Loe edasi: Olümpiaharidusp...

 • Kutsume sind appi Kohila kooli uhkus(t)e leidmisel
  16.03.2016

  Märka heategijat – õpilast, õpetajat või kooli…

  Loe edasi: Kutsume...

 • Kohila võrkpallitüdrukud- ja poisid kuldmedalil!
  15.03.2016

  Teisipäeval (15. märtsil) toimus Kohila Raplamaa M…

  Loe edasi: Kohila...

 • Toimus Playbox algklassidele
  14.03.2016

  1.-4. klasside Playbox sai alguse ühe õpetaja ette…

  Loe edasi: Toimus...

 • Tekli kavandite konkursi tagasiside
  11.03.2016

  Anname teada Kohila Gümnaasiumi tekli kavandite ko

  Loe edasi: Tekli...

 • II Kooliolümpiamängude meene ja maskoti kujundamise konkurss
  18.03.2016

  Kohila kooli olümpiakomitee kutsub kõiki õpilas…

  Loe edasi: II...

 • Maakonna füüsika- ja matemaatikaolümpiaadide tulemused
  08.03.2016

  Maakonna füüsikaolümpiaadilt tuli Hans Kristjan Ve…

  Loe edasi: Maakonna...

 • Kuidas meie klass saaks muuta kooli keskkonnasäästlikumaks
  18.03.2016

  Keskkonnanädala raames toimub võistlus "Kuidas m…

  Loe edasi: Kuidas meie...

 • Kohila Gümnaasium – keskkonnasäästlik kool
  09.03.2016

  Esimene faas. Meie kool on alustanud projektiga…

  Loe edasi: Kohila...

 • Rahvastepallis hõbemedal ja 4. koht
  07.03.2016

  Kohila Gümnaasiumi rahvastepallurid võistlesid 4.…

  Loe edasi: Rahvastepallis...

 • Koolileht Kuum Kartul märts
  07.03.2016

  Kuuma Kartuli märtsikuu numbrit saab lugeda it

  Loe edasi: Koolileht...

 • „Nuputa” võistluse koolivooru tulemused
  06.03.2016

  10. veebruaril toimus 5. ja 6. klasside "Nuputa" v…

  Loe edasi: „Nuputa”...

 • U14 poistele EM 2. eelturniirilt II koht
  03.03.2016

  Kohila Võrkpalliklubi U14 poiste võistkond osales…

  Loe edasi: U14...

Menüü

MENÜÜ 29.05.2017-02.06.2017

Esmaspäev - Kalapala, külm kaste, riis.

Teisipäev - Hapukapsasupp sealihaga. Kohupiimakreem, moos.

Kolmapäev - Värske kapsa, porgandi hakklihahautis, hapukoor. Keedetud kartul.

Neljapäev - 

Reede - Pasta singi ja köögiviljadega.

 

Lõunakõrvane: toorsalatid, tükeldatud köögiviljad (praepäeval), sidrunivesi, koolipiim, leib, sepik

1.-5. kl õpilased söövad "koolipuuvilja" ja "kooliköögivilja". Teistele 3x nädalas puuvili ja 2x nädalas köögivili .

Menüüs võib ette tulla muudatusi sööklast sõltumatutel põhjustel!

Toiduraha

Toiduraha 5.-12. klassile 2017. aasta jaanuarist juunini

12. klass: 23,36 €
 
5.-11. klass: 
Jaanuar 5,44 €
Veebruar 6,08 €
Märts 5,76 €
Aprill 6,08 €
Mai-juuni 8,32 €
Kokku jaanuar-juuni 31,68 €
 

Maksta võib iga kuu eraldi või kõik korraga (viimane on soovitatav).

Maksmise tähtaeg on sama kuu 15. kuupäev! 

Kontrollige kontonumbreid! 

Toiduraha kanda Kohila Vallavalitsuse arvele EE101010802003933003 SEB või EE432200221050438210 Swedbank, selgituseks lisada õpilase ees- ja perekonnanimi ning klass.

SÖÖKLASSE SISENEVAD 5.-12. KL ÕPILASED ÕPILASPILETIGA! 

 

Õpilasliinid

Kohilas on bussipeatus spordikompleksi parklas!

Graafikud alates 02.09.2016 vaadata siit: Google Drive 

Ohutut kooliteed!

Liinide kaarti vaata siit ....

ÕPILASLIINIDE BUSSIDESSE EI OLE LUBATUD KAASA VÕTTA JALGRATTAID JA TÕUKERATTAID!


TÄHELEPANU!

1. juunist (k.a) ei sõida enam õhtused 18.40 väljumised.

6. juunil sõidavad hommikused liinid tavagraafiku alusel. Tagasi lähevad allpool tabelis toodud liinid kl 11 ja 14.

7.-16. juuni väljuvad hommikused liinid pool tundi hiljem. Tagasi lähevad kl 14 jälle allpoolt tabelis olevad liinid.

Liin nr 1, Reis 3 Vilivere

Liin nr 4, Reis 5 Aespa

Liin nr 5, Reis 3 Rabivere

Liin nr 6, Reis 5 Pahkla

Liin nr 7, Reis 2 Järlepa

Liin nr 8, Reis 2 Metsanurga

 

Maakonnaliine teenindab aktsiaselts Hansa Bussiliinid.

Kohila valda läbivad bussiliinid 8 Kohila-Järlepa-Pirgu-Rapla, 9 Rapla-Hageri-Kohila,10 Rapla-Juuru-Järlepa-Kohila-Hageri. Alates 1. juulist on lisandunud liin 13  Kohila-Aespa-Kohila  ja liin 18 Rapla-Kohila-Järlepa-Rapla.

Uus Aespa bussiliin võimaldab tööpäevadel jõuda Kohilasse kella 7.45-ks ning liin teenindab reisijaid aastaringselt. Tagasi Aespa suunas väljub buss raudteejaama juurest kell 17.31 ja on lisavõimaluseks valla poolt planeeritavatele õhtustele liinidele.

Vaata aegu siit: http://www.peatus.ee/#region;rapla;