pilt4.jpg

Erasmus+ projekti reis Portugali

Kevadisel vaheajal sõitsid neli Kohila Gümnaasiumi õpilast: Mirell Vinnal, Kromel Kruusmann, Kärt Kristina Jürissaar ja Laurette Kristin Erasmus+ projekti raames Portugali, Bragancasse. Projekti eesmärk lühidalt on propageerida keskkonnahoidu noorte seas ning jagada teadmisi keskkonna valdkonnast. Lisaks sellele arendada Euroopa riikide vahelist koostööd. Projekti liikmesriikideks on Portugal, Hispaania, Belgia, Saksamaa ja Eesti. Portugalis kohtusid liikmesriikide õpilased ja nende õpetajad.

18012798_1508899089142993_1497486026_o (1).jpg
 Alustasime sõitu Portugali 19. märtsi varahommikul. Lendasime sinna ühe  vahemaandumisega Münchenis. Jõudnud Portosse, hankisime endale rendiautod, et mugavalt liikuda. Otsustasime Porto linnas ringi vaadata ja tutvuda kohalike vaatamisväärsustega. Käisime Douro jõe ääres promenaadil ja lasime kohalikus söögikohas endale lõunasöögi valmistada sealsetele traditsioonidele kohaselt. Peale seda asusimegi teele, ees ootas meid üle 200 km mägist kiirteed. Õhtul jõudsime Bragancasse, kus kooli juures kohtusime oma kasuperedega. Enne kohtumist olime kasuperede suhtes pisut skeptilised, kuid juba tuttavaks saades mõistsime, et meie muretsemine oli asjata. Kasupered olid väga külalislahked, võtsid meid kohe kui oma pere liiget. Kõige enam pani meid hämmastama, et sealsetes kodudes käiakse toas välisjalanõudes ja traditsioon on hilisõhtul perega koos õhtusööki nautida.

 Esimesel päeval tutvusime kooliga. Selles koolis õpivad 7.-12. klass, umbes 1200 õpilast. Kuna koolimaja on mõni aasta tagasi renoveeritud, olid õppeklassid ja laborid modernsed. Koolis tutvusime teiste riikide õpilastega,  presentatsioonide kaudu ka nende kodukoolidega . Edasi liikusime Braganca linna ekskursioonile ratastel rongiga. Käisime vaatamas linnavalitsuse hoonet, mis asus ökolinnakus ja mille katusel kasvas muru ning oli palju päikesepaneele. Samuti kasutati taimede kastmiseks kogutud vihmavett. Hiljem külastasime ka Braganca lossi, sealt avanes imeilus vaade linnale. Õhtul käisime paljude Erasmus+ noortega väljas söömas.

 Teisel päeval oli Maailma Puude ja metsa päev, seega istutasime kooli aias maitsetaimi ja puid. Istutamise ajal selgus, et eestlased olid ainsad, kes olid varem istutamisega tegelenud. Üllatav oli ka see, et puid istutati kõplaga. Peale lõunat sõitsime Castrelose kalafarmi, kus kasvatati forelle. Meile räägiti vee ökosüsteemist, forellide tähtsusest seoses pärlikarpidega, kalade kudemisest, näidati erinevas vanuses maimusid ning oli  ka võimalus toita kalu söödaga. Kalafarmi juurest korjasime samblikke ja istutasime mõned puud.

18052070_1508898992476336_516096710_o.jpg

 Kolmandat päeva alustasime koolis keemia laboris, kus uurisime vee omadusi. Hiljem suundusime bioloogia laborisse, kus vaatlesime mikroskoobi all samblikke, mille olime eelmisel päeval korjanud.  Kuna eelmisel päeval sai koolihoovi istutatud palju maitsetaimi, oli vaja nende juurde teha tutvustavad sildid. Siltide koostamisel kasutasime liitreaalsust. Lühidalt öeldes on tegemist lahendusega, mis võimaldab osalejatel virtuaalset ja reaalset keskkonda omavahel kombineerida. Selleks kasutasime Aurasma äppi, tegime lühitutvustuse taimest- ladinakeelne nimi, peamised kasutusalad ja kasulikud toimed.  

17546651_1874166716195859_4275097789237383880_o.jpg

Peale tegevuste lõppu suhtlesime teiste noortega ja õppisime portugali keelt ning õpetasime neile meie emakeelt. Kuna sel päeval oli Laurette sünnipäev, teadsime, et talle tehakse üllatuspidu. Kui õige aeg kätte jõudis, olime oodatud kooli puhvetisse- seal ootas Laurettet paarkümmend inimest ja pidulikult kaetud sünnipäevalaud. Laual oli mitmeid torte, hämmingut tekitas fakt, et tortide sisemus koosnes täielikult saiast. Nad lihtsalt armastavad saia. Portugallastel on isegi ütlus, et kui näed tagurpidi saia ja põlevas majas last, pead kõige pealt saia ümber keerama, alles seejärel võid last päästma minna. Peo korraldasid Laurette kasupere, mitmed kooli õpetajad ja õpilased koos kooli direktrissiga. Laulsime üheskoos sünnipäeva laulu, peolt ei puudunud ka õnnepisarad. Sünnipäeva laps kuhjati üle kingitustega.

Neljanda päeva hommikul istusime bussile, et sõita Miranda do Dourosse. Mirandas külastasime hüdroelektrijaama, käisime maa-alustes käikudes ning nägime turbiinide tööd. Peale lõunasööki kohalikus koolis suundusime kruiisile Douro jõele, mis on piiriks Hispaania ja Portugali vahel. Nägime imeilusaid kaljusid ning kohti, kus pesitsesid haruldased linnud. Peale tegevusrohket päeva saime minna koju enda Portugali perede juurde. Kärdi kasupere otsustas tol õhtul teha õhtusöögi, kuhu olid kutsutud ka mõned teised Erasmus+ noored koos kasuperedega. Laud oli jällegi rikkalikult kaetud - oli olemas eelroog, pearoog ja seitse erinevat magustoitu. Siit ka teadmine, et portugallastel on väga olulisel kohal söömine, seda tehakse igal ajal, igas kohas. Seal öeldakse, et kui õhtusöögilt lahkutakse ilma soovita oksendada, on see solvang. Õhtu lõppes jällegi ühes baaris, kuhu Kärt ja tema kasuõde hilinesid tervelt 2 ja pool tundi. Sealsetel elanikel on kombeks igale poole hilineda, see loob stressivabama ühiskonna ning seda ei panda seal pahaks.
Viiendat ehk viimast päeva alustasime Braganca linna teaduskeskuses, kus tutvustati siidiusside elu ja seda, kuidas me siidi saame . Kuna teaduskeskus paiknes kahes hoones, liikusime edasi teise majja, et uurida kohalikku jõge- selle vee reostust ja jõe ümbrust. Tegevuste lõppedes võeti koolimajas kokku sealne projektinädal. Saime sertifikaadi projektis osalemise kohta ning väikese meene. Peale lõpetamist oli  vaba pärastlõuna, et olla veel oma peredega ja pakkida kohvrid. Õhtul toimus koolis tänuõhtusöök, ka seal oli laud lookas. Pakuti mitmeid erinevaid Portugali rahvusroogi, õhtusöögilt ei puudunud ka saiast tort, mille peal projekti liikmesriikide lipud, juhuse tõttu oli Eesti lipp sattunud tordile valet pidi. Õhtusöögile järgnes  pidu kohalikus baaris. Bragancast pidime lahkuma keskööl, et jõuda varahommikuks Portosse lennukile. Lahkumine oli raske, soov jääda aga suur. Hüvastijätt ei möödunud pisarateta kellegi jaoks. Ees oli jällegi pikk teekond, kuna päev hakkas vara ja lennukile jõudmiseni me magada ei saanud, jäime kõik lennukis koheselt magama.

 Reisilt tulime tugevate emotsioonidega- selle lühikese ajaga saime tohutult palju uusi tutvusi ja kogemusi, samuti ka keelepraktikat. Tutvusime lähedamalt sealse kultuuri ja inimestega ning see riik jäi meile väga südamesse. Soov tagasi minna on suur ja meid ootavad väga tagasi ka meie uued sõbrad ja kasupered, kes on lahkesti nõus öömaja pakkuma. Meie Portugali reisi tegi nii imeliseks just seltskond, kellega sinna kokku sattusime- eriti õpetaja Veronica ja tema abikaasa Erik, samuti ka meie toredad Laurette ja Kromel. Erasmus+ projekt jätkub ning järgmine kohtumine on Saksamaal juba selle aasta oktoobris. Loodame, et need õnnelikud, kes Bonni minna saavad, naudivad oma reisi sama palju kui meie seda tegime.

18052175_1508899085809660_1223114322_o.jpg

Videoklipp reisist.

Tekst: Kärt Kristina Jürissaar ja Mirell Vinnal


Sündmused

 • 4. klasside tutvumispiknik
  14.06.2017

  1. juunil korraldas õpilasesinduse esimees Kert Ma…

  Loe edasi: 4. klasside...

 • Jetta-Lucretia Kärneri uurimistöö saavutas vabariiklikul võistlusel 2. koha!
  09.05.2017

  Õppeaasta alguses kuulutati välja üle-eestiline aj…

  Loe edasi: Jetta-Lucretia...

 • Murdmaajooksus Kohila parim!
  04.05.2017

  Maakondlikul murdmaajooksu MV-l (04.05 Raplas) saa…

  Loe edasi: Murdmaajooksus...

 • Erasmus+ projekt Environment in our everyday life
  14.06.2017

  Tegevused Erasmus+ projekti raames 1. Logokonkur…

  Loe edasi: Erasmus+...

 • Maastikumängu abil Kohilat avastamas
  27.04.2017

  17. aprilli hommikul kogunesid Männi lasteaia Mesi…

  Loe edasi: Maastikumängu...

 • 4.-6.klasside Eesti Koolispordi Liidu ja Eesti Võrkpalli Liidu Miniliiga finaalturniir
  27.04.2017

  Kohilas 26. aprillil toimunud 4.-6. klasside Eesti…

  Loe edasi: 4.-6.klasside...

 • Eesti Koolispordi Liidu 1.-5. kl meistriliiga jalgpalli finaalvõistlused
  27.04.2017

  26. aprillil toimusid Põlvas Eesti Koolispordi Lii…

  Loe edasi: Eesti...

 • Erasmus+ projekti reis Portugali
  21.04.2017

  Kevadisel vaheajal sõitsid neli Kohila Gümnaasiumi…

  Loe edasi: Erasmus+...

 • Ball „Maagia tähtede all“
  18.04.2017

  17. märtsil toimus Kohila Gümnaasiumis üle mitme a…

  Loe edasi: Ball...

 • 24.-26. märtsil toimus koolis Kohila LAN
  18.04.2017

  Kohila Gümnaasiumis toimus Raplamaa suurima võrgup…

  Loe edasi: 24.-26....

 • Suuskadega matk tagurpidi päeval
  01.04.2017

  Ilmaolude tõttu jäi Hageri klassides traditsioonik…

  Loe edasi: Suuskadega...

 • Netikirjariini I koht 5.-6. klasside vanuserühmas!
  30.03.2017

  Netikirjariini I koha 5.-6. klasside vanuserühmas…

  Loe edasi: Netikirjariini...

 • 3x3 korvpalli finaalvõistluse tulemused
  29.03.2017

  Kohila Gümnaasiumi noored korvpallurid osalesid 29…

  Loe edasi: 3x3...

 • Suurepärased tulemused olümpiaadidelt ja spordivõistluselt
  28.03.2017

  Majadusolümpiaadil saavutas maakonnas I koha Marek…

  Loe edasi: Suurepärased...

 • Gümnasistid Euroopa Parlamendis
  21.03.2017

  Kes küll ei tahaks reisida? Aga kes ei tahaks tasu…

  Loe edasi: Gümnasistid...

 • Hageri öölugemine
  17.03.2017

  16. märtsil toimus Hageri koolimajas emakeelenädal…

  Loe edasi: Hageri...

 • 15. märtsil 2017 kuulutas Haridus- ja Teadusministeerium välja Aasta Õpetaja gala 2017. a esimese etapi
  17.03.2017

  15. märtsil 2017 kuulutas Haridus- ja Teadusminist…

  Loe edasi: 15. märtsil...

 • Maakondliku matemaatika olümpiaadi tulemused 2017
  15.03.2017

  Maakonna matemaatika olümpiaadil 4.-6. klassidele…

  Loe edasi: Maakondliku...

 • Kirjandusviktoriin Netikirjariin 2017
  13.03.2017

  Kirjandusviktoriini Netikirjariin viimaseks ülesan…

  Loe edasi: Kirjandusviktor...

 • Tulemused võistlustelt ja olümpiaadilt
  10.03.2017

  Maakonna 1. kooliastme mälumängu 2. etapil saavuta…

  Loe edasi: Tulemused...

 • Kohila kooli uhkus 2017 eelteade
  09.03.2017

  KOHILA KOOLI UHKUS Kutsume Sind appi Kohila koo

  Loe edasi: Kohila...

 • Tulemused malevõistlustelt ja inimeseõpetuse olümpiaadilt
  06.03.2017

  Raplamaa malevõitlusete tulemused:E-klass tüdru…

  Loe edasi: Tulemused...

 • Piirkondlik rahvastepalli finaalturniir
  02.03.2017

  Kohilas toimus 2. märtsil piirkondlik rahvastepall…

  Loe edasi: Piirkondlik...

 • Raplamaa Miniliiga võrkpalliturniir 4.-6. klassidele
  21.02.2017

  Kohilas toimus 21. veebruaril Raplamaa Miniliiga v…

  Loe edasi: Raplamaa...

 • Suurepärased tulemused Nuputa võistlusel
  17.02.2017

  16. veebruaril toimus Rapla maakonna "Nuputa" võis…

  Loe edasi: Suurepärased...

 • Kurtna Kangutaja tulemused
  16.02.2017

  16. veebruaril kutsus Kurtna kool Kohila Gümnaasiu…

  Loe edasi: Kurtna...

 • U14 võrkpalli 2. etapi tulemused
  15.02.2017

  Täna olid võistlustules ka Kohila noored võrkpallu…

  Loe edasi: U14...

 • 1.-3. klassi rahvastepallivõistluste tulemused
  15.02.2017

  Kohila Gümnaasiumi tüdrukud ja poisid osalesid 15.…

  Loe edasi: 1.-3....

 • Füüsika ja matemaatika olümpiaadide tulemused
  03.03.2017

  Füüsikaolümpiaadil jagas Kert Markus Valdek 2.-3.…

  Loe edasi: Füüsika ja...

 • Rimi jalgpalli osavusfestivalil tublid tulemused
  15.02.2017

  Reedel, 10. veebruaril toimus Raplas Rimi jalgpall…

  Loe edasi: Rimi...

 • Tulemusi olümpiaadidelt
  10.02.2017

  Bioloogiaolümpiaadi tulemused: Liis Marleen Rikki…

  Loe edasi: Tulemusi...

 • Toimus foorumteatri töötuba
  30.01.2017

  25. jaanuaril toimus päevane foorumteatri töötuba…

  Loe edasi: Toimus...

 • Rohelisem tulevik – Erasmus+ projektiga Hispaanias
  21.12.2016

  20.-26. novembrini viibisid Kohila Gümnaasiumi 4 õ…

  Loe edasi: Rohelisem...

 • Õpilasfirmade Dentelle ja Nipa-Napa esimene laat
  07.12.2016

  2.-4. detsembril käisid meie kooli õpilasfirmad

  Loe edasi: Õpilasfirmade...

 • Muinasjutuhommik algklassidele
  05.12.2016

  5. detsembril toimus II advendi puhul muinasjutuho…

  Loe edasi: Muinasjutuhommi...

 • Isadepäeva tähistamine
  07.12.2016

  11. novembril toimus meie koolis perepäev tähistam…

  Loe edasi: Isadepäeva...

 • Kohila Gümnaasiumi õpilasesinduse noored leiavad üha enam tee Hageri koolimajja
  25.11.2016

  Kohila Gümnaasiumi õpilasesinduse noored leiavad ü…

  Loe edasi: Kohila...

 • Alustab Kohila Gümnaasiumi filmiklubi „Film Club”!
  18.11.2016

  Loe edasi: Alustab...

 • Eesti 100 tamme
  03.11.2016

  Tamm on eestlastele olnud läbi aegade püha puu, mi…

  Loe edasi: Eesti 100 tamme

 • Eramus+ projekti logokonkurss 7.-12. klassi õpilastele
  01.11.2016

  ·  Projekti pealkiri  inglise keeles "Environment…

  Loe edasi: Eramus+...

 • Kohila Gümnaasium – keskkonnahoidlik kool, I faas
  04.11.2016

  15.04.2016. a. viidi projekti "Kohila Gümnaasium –…

  Loe edasi: Kohila...

 • Lapsed koolihoovi liikuma ja õppima
  17.10.2016

  Kohila Gümnaasium on liitunud projektiga EV100 "La…

  Loe edasi: Lapsed...

 • Muusikapäeva tähistamine Kohila Gümnaasiumis
  03.10.2016

  30. septembril kõlas üle kooli erinevates paikades…

  Loe edasi: Muusikapäeva...

 • Õpetajate Leht vahendab meie kooli 12. klassi õpilaste muljeid kirjandusprojektist „Apteeker Melchiori radadel”
  25.09.2016

  Kirjanduskursusega alanud kooliaasta viis meid, Ko…

  Loe edasi: Õpetajate...

 • 4. klasside spordipäeva tulemused
  21.09.2016

  Kohila Gümnaasiumis toimus 20. septembril 4. klass…

  Loe edasi: 4. klasside...

 • Kirjandusprojekt „Apteeker Melchiori radadel”
  22.09.2016

  12. klass alustas selle õppeaasta kirjanduskursust…

  Loe edasi: Kirjandusprojek...

 • Tublid tulemused jooksuvõistluselt
  14.09.2016

  Kohilas toimusid kolmapäeval Raplamaa piirkondliku…

  Loe edasi: Tublid...

 • Kohila Vallavalitsus võtab tööle tugiisiku hariduslike erivajadustega lapsele
  04.09.2016

  Kohila Vallavalitsus võtab tööle TUGIISIKU HARI…

  Loe edasi: Kohila...

 • Õpikute ja vihikute kilekaante müük
  24.08.2016

  26. augustil kell 17:00-20:00 ning 2. septembril k…

  Loe edasi: Õpikute ja...

 • Kohila Gümnaasiumi 2016/2017. õppeaasta 1. klasside õpetajad
  15.06.2016

  Urve Tamberg Olen aastaid tegelenud laste õpeta…

  Loe edasi: Kohila...

 • Lõppes Kohila Gümnaasiumi ja Kohila Keskkonnahariduse Keskuse koostööprojekt nr 9843
  07.06.2016

  Lõppes Kohila Gümnaasiumi ja Kohila Keskkonnaharid…

  Loe edasi: Lõppes...

 • Lõpuaktustel jagati Kohila kooli uhkuse tiitleid
  07.06.2016

  3. juunil 2016 toimusid koolilõpu aktused palavas…

  Loe edasi: Lõpuaktustel...

 • Juunikuu Kuum Kartul on ilmunud
  03.06.2016

  Kuuma Kartuli juunikuu numbrit saab lugeda siit.…

  Loe edasi: Juunikuu...

 • Kohila Gümnaasiumi õpilased Mikroliiga võrkpallivõitlusel Eesti parimad!
  26.05.2016

  26. mail toimus Kohilas Mikroliiga võrkpallifestiv…

  Loe edasi: Kohila...

 • U12 poisid Eesti meistrid võrkpallis; tüdrukutele hõbemedal
  25.05.2016

  25. mail toimusid Kohilas Eesti Meistrivõistlused…

  Loe edasi: U12 poisid...

 • Algklasside maja III korrusel fotonäitus
  06.05.2016

  4. klassidel on eesti keele tunnis üks teema – PIL…

  Loe edasi: Algklasside...

 • 1.-5.kl. poiste jalgpalli meistrivõistlustelt III koht
  28.04.2016

  Selle hooaja viimane jalgpallivõistlus toimus kolm…

  Loe edasi: 1.-5.kl....

 • Foorumteater kiusamise teemal
  27.04.2016

  Kahel kolmapäeval (20. ja 27. aprillil) toimus nel…

  Loe edasi: Foorumteater...

 • Maakonna eesti keele olümpiaadi tulemused
  26.04.2016

  Maakonna eesti keele olümpiaadil saavutasid viiend…

  Loe edasi: Maakonna...

 • Maakonna 1. kooliastme õpioskuste olümpiaadi tulemused
  26.04.2016

  Maakonna 1. kooliastme õpioskuste olümpiaadil saav…

  Loe edasi: Maakonna 1....

 • Suurepärased tulemused võrkpallis
  26.04.2016

  Meie koolist Raplamaa meistrid ja pronksmedalistid

  Loe edasi: Suurepärased...

 • Head tulemused maakonna võistkondlikult malevõistluselt
  12.04.2016

  Maakonna võistkondlikult malevõistlustelt tulid 1.…

  Loe edasi: Head...

 • Aprillikuu Kuum Kartul on ilmunud
  11.04.2016

  Kuuma Kartuli aprillikuu numbrit saab lugeda siit

  Loe edasi: Aprillikuu...

 • Keskkonnanädala raames huvitavad näitused koolimajas
  08.04.2016

  Keskkonnanädala raames on uue maja teisele korruse…

  Loe edasi: Keskkonnanädala...

 • Kohila Gümnaasium alustas võistlust Green Class
  06.04.2016

  Green Class on Kohila Vineeri emafirma Latvijas Fi…

  Loe edasi: Kohila...

 • Eksklusiivne keskkonnamatk
  06.04.2016

  Reedel, 8. aprillil kell 15.00 toimub eksklusiivne…

  Loe edasi: Eksklusiivne...

 • Esimesel aprillil oli meie koolis naljapäev
  05.04.2016

  Kooli tulles vōis näha ōpilasi kellel olid seljas…

  Loe edasi: Esimesel...

 • Emakeelenädal algklassides
  04.04.2016

  „Kõik keeled on ilusad. Kõige ilusam on siiski ema…

  Loe edasi: Emakeelenädal...

 • Kohila Gümnaasiumi võistkond pääses "Tähelepanu, Start!" finaalturniirile
  02.04.2016

  Kohila Gümnaasiumi 2.-5. klassi tüdrukute ja poist…

  Loe edasi: Kohila...

 • 25-26 märts toimus koolis Kohila LAN
  31.03.2016

  Kohila Gümnaasiumis toimus 25-26 märts Raplamaa su…

  Loe edasi: 25-26 märts...

 • Head tulemused eesti keeles ja keemias
  29.03.2016

  Maakonna 4. klasside eesti keele olümpiaadil saavu…

  Loe edasi: Head...

 • Aktiivne algus projektile „Kohila Gümnaasium – keskkonnahoidlik kool”
  22.03.2016

  Kohila Gümnaasium on aktiivselt alustanud projekti…

  Loe edasi: Aktiivne...

 • 14.-18. märts toimus koolis emakeelenädal, teemaks muinasjutt
  22.03.2016

  Igal hommikul kuulis kooliraadiost toredaid ning õ…

  Loe edasi: 14.-18....

 • Inglise keele olümpiaadilt 3. koht
  20.03.2016

  Maakonna 6. klasside inglise keele olümpiaadil saa…

  Loe edasi: Inglise...

 • Olümpiaharidusperiood meie koolis
  18.03.2016

  Olümpiaharidusperiood on kogumas meie koolis tuure…

  Loe edasi: Olümpiaharidusp...

 • Kutsume sind appi Kohila kooli uhkus(t)e leidmisel
  16.03.2016

  Märka heategijat – õpilast, õpetajat või kooli…

  Loe edasi: Kutsume...

 • Kohila võrkpallitüdrukud- ja poisid kuldmedalil!
  15.03.2016

  Teisipäeval (15. märtsil) toimus Kohila Raplamaa M…

  Loe edasi: Kohila...

 • Toimus Playbox algklassidele
  14.03.2016

  1.-4. klasside Playbox sai alguse ühe õpetaja ette…

  Loe edasi: Toimus...

 • Tekli kavandite konkursi tagasiside
  11.03.2016

  Anname teada Kohila Gümnaasiumi tekli kavandite ko

  Loe edasi: Tekli...

 • II Kooliolümpiamängude meene ja maskoti kujundamise konkurss
  18.03.2016

  Kohila kooli olümpiakomitee kutsub kõiki õpilas…

  Loe edasi: II...

 • Maakonna füüsika- ja matemaatikaolümpiaadide tulemused
  08.03.2016

  Maakonna füüsikaolümpiaadilt tuli Hans Kristjan Ve…

  Loe edasi: Maakonna...

 • Kuidas meie klass saaks muuta kooli keskkonnasäästlikumaks
  18.03.2016

  Keskkonnanädala raames toimub võistlus "Kuidas m…

  Loe edasi: Kuidas meie...

 • Kohila Gümnaasium – keskkonnasäästlik kool
  09.03.2016

  Esimene faas. Meie kool on alustanud projektiga…

  Loe edasi: Kohila...

 • Rahvastepallis hõbemedal ja 4. koht
  07.03.2016

  Kohila Gümnaasiumi rahvastepallurid võistlesid 4.…

  Loe edasi: Rahvastepallis...

 • Koolileht Kuum Kartul märts
  07.03.2016

  Kuuma Kartuli märtsikuu numbrit saab lugeda it

  Loe edasi: Koolileht...

 • „Nuputa” võistluse koolivooru tulemused
  06.03.2016

  10. veebruaril toimus 5. ja 6. klasside "Nuputa" v…

  Loe edasi: „Nuputa”...

 • U14 poistele EM 2. eelturniirilt II koht
  03.03.2016

  Kohila Võrkpalliklubi U14 poiste võistkond osales…

  Loe edasi: U14...

Menüü

MENÜÜ 29.05.2017-02.06.2017

Esmaspäev - Kalapala, külm kaste, riis.

Teisipäev - Hapukapsasupp sealihaga. Kohupiimakreem, moos.

Kolmapäev - Värske kapsa, porgandi hakklihahautis, hapukoor. Keedetud kartul.

Neljapäev - 

Reede - Pasta singi ja köögiviljadega.

 

Lõunakõrvane: toorsalatid, tükeldatud köögiviljad (praepäeval), sidrunivesi, koolipiim, leib, sepik

1.-5. kl õpilased söövad "koolipuuvilja" ja "kooliköögivilja". Teistele 3x nädalas puuvili ja 2x nädalas köögivili .

Menüüs võib ette tulla muudatusi sööklast sõltumatutel põhjustel!

Toiduraha

Toiduraha 5.-12. klassile 2017. aasta jaanuarist juunini

12. klass: 23,36 €
 
5.-11. klass: 
Jaanuar 5,44 €
Veebruar 6,08 €
Märts 5,76 €
Aprill 6,08 €
Mai-juuni 8,32 €
Kokku jaanuar-juuni 31,68 €
 

Maksta võib iga kuu eraldi või kõik korraga (viimane on soovitatav).

Maksmise tähtaeg on sama kuu 15. kuupäev! 

Kontrollige kontonumbreid! 

Toiduraha kanda Kohila Vallavalitsuse arvele EE101010802003933003 SEB või EE432200221050438210 Swedbank, selgituseks lisada õpilase ees- ja perekonnanimi ning klass.

SÖÖKLASSE SISENEVAD 5.-12. KL ÕPILASED ÕPILASPILETIGA! 

 

Õpilasliinid

Kohilas on bussipeatus spordikompleksi parklas!

Graafikud alates 02.09.2016 vaadata siit: Google Drive 

Ohutut kooliteed!

Liinide kaarti vaata siit ....

ÕPILASLIINIDE BUSSIDESSE EI OLE LUBATUD KAASA VÕTTA JALGRATTAID JA TÕUKERATTAID!


TÄHELEPANU!

1. juunist (k.a) ei sõida enam õhtused 18.40 väljumised.

6. juunil sõidavad hommikused liinid tavagraafiku alusel. Tagasi lähevad allpool tabelis toodud liinid kl 11 ja 14.

7.-16. juuni väljuvad hommikused liinid pool tundi hiljem. Tagasi lähevad kl 14 jälle allpoolt tabelis olevad liinid.

Liin nr 1, Reis 3 Vilivere

Liin nr 4, Reis 5 Aespa

Liin nr 5, Reis 3 Rabivere

Liin nr 6, Reis 5 Pahkla

Liin nr 7, Reis 2 Järlepa

Liin nr 8, Reis 2 Metsanurga

 

Maakonnaliine teenindab aktsiaselts Hansa Bussiliinid.

Kohila valda läbivad bussiliinid 8 Kohila-Järlepa-Pirgu-Rapla, 9 Rapla-Hageri-Kohila,10 Rapla-Juuru-Järlepa-Kohila-Hageri. Alates 1. juulist on lisandunud liin 13  Kohila-Aespa-Kohila  ja liin 18 Rapla-Kohila-Järlepa-Rapla.

Uus Aespa bussiliin võimaldab tööpäevadel jõuda Kohilasse kella 7.45-ks ning liin teenindab reisijaid aastaringselt. Tagasi Aespa suunas väljub buss raudteejaama juurest kell 17.31 ja on lisavõimaluseks valla poolt planeeritavatele õhtustele liinidele.

Vaata aegu siit: http://www.peatus.ee/#region;rapla;