Jõulunädal Kohila gümnaasiumis

Kohila gümnaasiumi jõulunädal oli täis erinevaid tegevusi, üllatusi, väikseid imesid, ülevaid hetki, mõtisklusi…

Nädal algas direktor Raivo Heinaru jõulutervitusega ning vastuvõttudega X-XII klasside õpilastele.

Nelikümmend aastat tagasi algas traditsioon, mis kestab Kohila koolis tänaseni: XI klassi õpilased teevad omanäolise ja erilise lavastuse, mida mängitakse kogu koolile. Nelikümmend aastat tagasi lavastas Kohila kooli legendaarne 12. lend klassijuhataja ja eesti keele õpetaja Ester Laose abiga jõuluhõngulise kava „Nääriõhtu Matsi talus“. Sellest sai menukas ettevõtmine, mille ettevalmistust valvsalt jälgiti ja mitmesuguste hoiatustega üle külvati.

Neljakümnes lavastus oli esimesega võrreldes aga palju julgemalt ja ülemeelikumalt teostatud ning oli täis irooniat ja pila, julgust enda ja ühiskonnas toimuvate  nähtuste üle naerda. Fantaasiarikkalt ja humoorikalt tehtud etendust mängiti kolmel korral. Juubelilavastuse põhjal tehti vaimukas kalender, mis kingiti kõikidele õpetajatele ja teistele koolitöötajatele. Seekordne lavastus sai teoks klassijuhatajate Edith Maasiku ja Rivo Reisko  kaasabil.

II-IV klassi õpilased aga etendasid näidendi, kus perekond ostis lotovõidu eest vigurvända, mis viis perekonna pikale reisile, mille jooksul tutvuti paljude riikide jõulukommetega.   Esimese klassi õpilased aga jätsid jõulunäidendis hüvasti aabitsaga ning tõestasid, et tähed ja numbrid on neile head, armsad ja väga vajalikud sõbrad.

Õpetajad Anu Roosild ja Tiina Toompuu juhtisid jõulukaartide, pakendite, kuuse-ehete valmistamise ja viltimise töötuba. V-IX klasside õpilased aga tegid õpetajate Rivo Reisko,  Tiina Toompuu ja Anu Roosilla abil tööõpetuse ja käsitöö tundides piparkooke. Need pakendati ning iga klass sai jõuluaktusel piparkooke täis karbi, mille sisu jagati klassijuhatajatunnis.

Aktusel tehti teatavaks, et VIII c, IX b ja V a klass (õpetaja Ljudmilla Suvorova, klassijuhatajad Kaur Heinaru, Silva Luuk ja Senta Ritsbek) tegid jõulunädalal oma klassi kõige kaunimaks. Kohila gümnaasiumi Hageri klasside õpetajad ja õpilased tegid koos lastevanematega ilusa  ja informatsioonirikka retseptidest koosneva 2011. aasta kalendri, kus on kirjas ka  laste sünnipäevad ja pildid raamatutest, mida õpilased peavad lugema.

Jõulunädalal tegutses jõulukohvik ja jõulupost. Üks jõulutervitus oli eriline – saadetud Inglismaalt: „Tere, kallis koolipere! Mida aastad edasi, seda paremini saan aru, et teie, õpetajad, olete andnud sadadele noortele seda, mida keegi ei saa neilt kunagi enam ära võtta – hariduse. Olenemata kuhu me läheme, mida me teeme või kelleks saame, teie õpetussõnad jäävad alati meiega. Suurim, mida keegi teha saab, on muuta kellegi teise elu. Teie, kallid õpetajad, teete seda päevast päeva. Aitäh teile selle eest! See on hindamatu! Olen õnnelik, et õppisin Kohila gümnaasiumis!“

Pärast seda, kui direktor Raivo Heinaru oli õpetajate jõululõunal vilistlase jõulutervituse ette lugenud,  järgnes õpetajate tugev aplaus ning tunti, et jõulukaardi vahendusel saadi eriline ja kaunis jõulukingitus.

 

Ants Tammar

Artikkel avaldati ajalehes  Nädaline 28.12.2010