Mardi- ja kardikuu uudised

Kohila Keskkonnahariduse Keskusel vahetus juhataja. Lapsehoolduspuhkuselt naasis Kirsti Solvak. Täname Janika Volgat Keskkonnahariduse Keskuse juhatamise eest!

Muutus telefoni number. Meiega saab kontakti telefonil +372 585 58040.

Üld- ja alusharidust toetavatest keskkonnahariduslikest õppeprogrammidest

2018/2019 õppeaastaks leiate meie poolt pakutavad õppeprogrammid keskkonnaharidus.ee portaalist. Õppeprogrammide läbiviimiseks saab toetust küsida KIKi keskkonnateadlikkuse programmist.

Meeldivale koostööle lootma jäädes

Kohila Keskkonnahariduse Keskuse koolitajad

Kohila  keskkonnasõprade klubi 2015

Head keskkonnasõbrad, anname teada, et 15.07.2016 lõppes Kohila keskkonnasõprade klubi projekt. Sel korral õppisime Rivo Reisko juhendamisel uuskasutama klaasi, Remo Savisaare juhendamisel märkama ja fotografeerima Hageris väikesi ja suuri olendeid looduses, Tiina Toompuu juhendamisel kogusime puhtast loodusest taimi ja tegime neist süüa , Uku Paal õpetas meid Tohisoo mõisa pargis tundma linde ja MTÜ Kovanäpsel töötoas osalejad oskavad päikesetrüki imetehnika abil nüüd puuvillasele kangale anda täiesti omapärast ja huvitavat väljanägemist.

Kõiki tegevusi finantseeris Keskkonnainvesteeringute Keskus, tänu kelle toetusele on poolteist aastat järjes olnud Kohila piirkonna inimestel võimalik osaleda keskkonna-alastes õpitubades ja loengutel.

Tahaks tänada Maria Saarnat, kes aitas projekti planeerida ja toetas ürituste ettevalmistamisel, raamatupidaja Liia Hallapuud ja kõiki keskkonnasõpru, kellele on keskkonnateema hingelähedane ning omavad soovi enda oskusi täiendada, et kanda peredele edasi keskkonnasäästlikkumat elustiili.

Kohila Keskkonahariduse Keskuse projektid jätkuvad –jälgige meid Facebookist!

Päikesetrüki kursus ajavahemikul 11.-14. juuli

Aeg täpsustub. Vt jooksvat infot meie Facebookist.

Lõpetasime projekti 9843.

Projektis "Keskkonnahariduslikud õppeprogrammid Kohila Gümnaasiumi, Kohila Mõisakooli ja Kohila valla lasteaedadele 2015/2016 õppeaastaks" osales 1113 last. Täpsemalt saab lugeda siit...

Oleme nüüd keskkonnaharidusportaali kaardil!

Kohila Keskkonnahariduse Keskuse poolt 2016/2017. õppeaastaks pakutavad õppeprogrammid koos hindadega on nüüd leitavad keskkonnaharidus.ee portaalist.

Hinnapakkumised ja kinnituskirjad meililt khk@kohila.edu.ee

Looduses koos targaks!

Kohila Keskkonnahariduse Keskusel lõppes detsembris 2014. aastal Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt finantseeritud projekt nimetusega „Keskkonnahariduse projektid Raplamaa ja Lõuna- ning Lääne-Harjumaa õpilastele 2013/2014. aastal“, mille raames osales keskkonna- ja loodusvaldkonna koolitusprogrammides vanusevahemikus 3-18 eluaastat 1755 last ning 70 täiskasvanut.

Alustasime projektiga Kohila Keskkonnasõprade Klubi

Projekti eesmärgiks on viia igas kuus eelpool nimetatud perioodil läbi lapsest kuni vanavanemateni vanuserühma esindajaid kaasav põnev keskkonnavaldkonna tegevus kus jagatakse keskkonnainfot.

26. juulil toimus Kohila Metsaseltsi eestvedamisel keskkonnamatk Pahkla piirkonnas.

Augustis on planeeritud Martin Välliku loeng atmosfääri ja kosmosesaastest ja tähevaatlus Hageri rahvamajas.

Septembris- ühine seeneretk.

Oktoobris uurime, kuidas puhastatakse reovett Kohila piirkonnas

Novembris räägib Lia Pahapill radoonist meie majades (Tohisoo Koolituskeskuses) ning teeme ühe väikese ökokosmeetika töötoa Hageri rahvamajas.

Detsembris uurime materjalide taaskasutamise võimalusi ja perevaiba kudumist juhendab Piret Kuutok.

Jälgi meid Facebookis!

Kohila Keskkonnahariduse Keskus nüüd ka Facebookis

Kohila Keskkonnahariduse Keskus sai omale logo

Meie logol on kujutatud Raplamaa tunnustaim sile tondipea kunstiline vorm.

12.10.2013 toimus projekti 5300 raames virtuaalne ja reaalne retk Rabivere rappa.

Osalenud loodusesõbrad tegid fotosid, mida on nõus retkest osavõtnutega jagama.

Anett Haljasorg'i fotod

Hillar Põld'i fotod

Väino Mae fotod

Tehtud sai ka väike äpp  "Tunne rabataimi". Testi oma teadmisi!

Valminud on virtuaalõppekeskkond "Eesti sood"

Kohila Keskkonnahariduse Keskusel koostöös Naturewalk OÜga on valminud Eesti soid ja Rabivere raba tutvustav virtuaalõppekeskkond "Eesti sood", kus antakse ülevaade soo arengufaasidest, tutvustatakse rabas kasvavaid taimi ja seal elavaid loomi. Õppekeskkonna peaeesmärgiks on toetada põhikooli riikliku õppekava teema „Soo elukeskkonnana“ õpet aga samas presenteerida Kohila piirkonna väga kaunist ja avastamisväärt loodust. Õppekeskkond sisaldab palju atraktiivseid fotosid Rabivere ja Kõnnu rabast.

Õppekeskkonna tekstid on loonud Marko ja Tarvo Valker, videomaterjali Remek Meel, loodushelid salvestanud Veljo Runnel, diktortekstid lugenud Rain Simmul. Õpiülesanded koostanud Elo Hermann, Marge Nelk ja Marko Valker.

Kaardimaterjaliga toimetanud Tarmo Evestus, programmi kujundanud Mobsu OÜ, tehnilise lahenduse teinud Reemuslab OÜ.

Programmis kasutatud fotod on tehtud alljärgnevate loodusfotograafide või fotohuviliste poolt: Arne Ader, Arvi Anderson, Tiit Hunt, Gaida Jakson, Mati Martinson, Margus Muts, Ivar Ojaste, Aivar Ruukel, Bert Rähni, Maris Sepp, Valeri Štšerbatõh, Urmas Tartes, Joosep Tuvi, Andres Tõnisson, Kristjan Tõnisson, Maie Kotkas, Anett Haljasorg, Marko Valker, Tarvo Valker

Sellesse õppekeskkonna valmimisse on panustanud ka väga paljud Kohila valla kogukonna liikmed: visioon Heiki Hepner (vallavanem), õppetekste kontrollinud ja metoodilisi soovitusi andnud Edith Maasik keeleline korrektuur Ingrid Oksaar. Kõdusoo kasvukohatüüpi aitas tuvastada Kadri Rütman. IT alast nõu läbi Tarkware OÜ andis Erkki Solvak, Õppekeskkonda aitas plaati panna AHHA disainist Hillar Põld.

Õppevara valmimisele on kaasa aidanud Kohila Gümnaasium, Kohila Vallavalitsus, Kotkaklubi, Riigimetsa Majandamise Keskus ja AS Turvas. Koostamist rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

rabiverelend1.JPG