Kirjandusprojekt „Melchiori radadel” 2019

12.b klass alustas oma viimast kirjanduse kursust Indrek Hargla ajalooliste kriminaalromaanide lugemisega. Tänaseks päevaks on Harglalt ilmunud juba kuus apteeker Melchiori tegemisi kajastavat teost. Innuka apteekri tegevused pahalaste püüdmisel toimuvad Tallinnas, selle ümbruses ja ka Lübeckis.

Õpilased pidid projekti jooksul lugema läbi ühe teose, tutvustama seda teistele, koguma materjali selles teoses leiduvate ajalooliste objektide kohta, koostama nendest ekskursiooni, kus tuli rääkida nii ajaloolisest taustast kui teoses toimuvast. Giidituur toimus 18. septembril Tallinnas. Pärast seda said õpilased veel enese tegevusi analüüsida, kirjutada artikli ja monteerida filmiklipi.

Kogemusi kogusid õpilased kuhjaga. “Olin alguses üsna närviline,” seletab Stefan Ottens, “aga mida rohkem rääkisin, seda rahulikumaks ma läksin. Olen ise suur ajaloohuviline ning selle tõttu mul eeltöödega ei olnud raskusi. Me plaanisime algul Oleviste kirikusse saada ja võimalusel isegi torni minna, kuid kahjuks olid seal sel ajal remonditööd.”

“Kõige tähtsamaks meie jaoks oli see, et saime harjutada grupis töötamise oskust, mis on igapäevaelus väga oluline,” tõdevad Anneli Näkk, Sandra Tambi ja Mikk Jõgisoo. “Kogu see projekt andis ettekujutuse sellest, kuidas giidid oma ettekandeks valmistuvad ja kuidas nad oma ettekannet läbi viivad. Veel õpetas see meid rohkem väärtustama giidide tööd ja aitas avastada selle häid külgi,” leiavad Hardi Liiv ja Markus Jürgenson. “Nüüd saime näha igat varasemat kooliekskursiooni uue nurga alt. Oleme kõik olnud need noored, kes ei viitsi giidi kuulata ja korralikult kaasas käia, kuid nüüd olid tingimused teised,” arendavad mõtet edasi Mikk Märk, Leandra Trakmann, Bente Sild ja Markos Parve.

Video vaatamiseks klõpsa pildile:

 

 

 

Tekst: Ingrid Oksaar