Koduõppe korraldus Kohila Gümnaasiumis

Alates 16. märtsist on koolihoone suletud. Suletud on ka huvikool, noortekeskused ja spordikompleks. Ära jäävad kõik planeeritud spordivõistlused, ekskursioonid, õppekäigud, aineolümpiaadid ja arenguvestlused.

Koduõppega alustame esmaspäeval 16. märtsil. Keskkond, mille kaudu koordineeritakse distantsõpet on eKool. Selleks peab õpilasel olema isiklik eKooli konto. Lapsevanema ja õpilase konto rollid on erinevad ja vanema konto kaudu ei saa õpilased kõike infot kätte (nt õpetaja lisatud failid ja Opiqu keskkonna ülesanded). 1.-3. klassi õpilastel enda kontot ei ole. Palume kõigil lapsevanematel luua oma lapsele eKooli konto. Piltidega juhendid on leitavad kooli kodulehel.

• Esimesed lihtsamad ülesanded õpilastele pannakse üles esmaspäeva hommikuks. Eesmärgiks on harjutada ja hoida lapsi tegevuses. Teisipäevast alates rakendub koduõpe täies mahus. Ülesandeid antakse vastavalt olemasolevale tunniplaanile.
  • Kui laps on kodus haigestunud, siis lapsevanem esitab tavapärasel viisil puudumistõendi sama päeva kella 9.00ks.
  • Õpilased kontrollivad eKooli, kooli kodulehte ja oma e-postkasti igapäevaselt kell 10.00.
  • Palume lapsevanematel toetada last õppetöös ning kontrollida, et nõutud kuupäevadeks saaks vajalikud tööd õpetajale esitatud.

Sellises mahus koduõppe korraldamine on meie kõigi jaoks uudne, kirjaliku töö osakaal on väga suur, mistõttu palume hoida e-kirja teel saadetud infot lühikese ja konkreetsena. Palume Teilt mõistvat suhtumist ja konstruktiivset koostööd!