Kohila gümnaasiumis sõlmiti koolivormi vesti ostu-müügileping

Reedel, 10. septembril oli Kohila gümnaasiumis ajalooline ja pidulik sündmus.  AS Baltika juhatuse liige Boriss Loifenfeld, Kohila gümnaasiumi direktor Raivo Heinaru ja Kohila vallavanem Andrus Saare kirjutasid alla koolivormi  vesti ostu- müügilepingule. Selle aasta algul käivitunud projekt jõudis tulemuseni, mis võimaldab vestide tegemist alustada, et õpilased saaksid järgmise aasta algul seda kandma hakata.

Leping sõlmiti algklasside õpilaste ja õpilasesinduse juuresolekul. Marelle Suurmäe ja Tiina Adamsoni musitseerimine andis tähtsale sündmusele sära ja pidulikkust. Tseremooniat juhtis õpilasesinduse president Caisa Sell, kes ütles sissejuhatuses: „Meie koolivormi vest on eriline. Sama eriline kui kõik õpilased ja õpetajad, kes meie koolis õpivad ja töötavad. Kooli lipuvärv, logo ning värvirõõmus vöökiri vestil annavad teada, et need õpilased õpivad Hageri kihelkonda kuuluvas Kohila koolis. Oma kooli vorm aitab tõsta ühtekuuluvustunnet ning tahet oma kooli ja kodukohta väärtustada“.

Gümnaasiumi direktor Raivo Heinaru rõhutas, et igas peres on omad tavad ja traditsioonid, nii ka koolis. „Oma kooli vesti kandmisest saab samuti oluline traditsioon,“ ütles direktor ning lubas õpilastele, et hakkab koolis kord nädalas seda  kandma.

Õpilasesinduse noormehed, abituriendid lubasid ka endale vesti tellida, sest on uhke tunne seda omada ja kanda. Ka Kohila gümnaasiumi vilistlastel on võimalus endale vest osta.

AS Baltika esindaja sõnul oli Kohila gümnaasium esimene, kes neilt koolivesti tellis, aga õppeaasta algul on mitu kooli koolivormi tegemisest huvitunud.

   

Ants Tammar

Kohila gümnaasiumi sotsiaalpedagoog