Lustlik mängudepäev Kohila gümnaasiumis

Kohila gümnaasiumis oli 21. septembril esimene mängudepäev „Nägemiseni suvi, teretulemast sügis ehk reipalt koolipinki!“ Kuna sadas vihma, siis olid lustlikud mängud võimlas, kooli koridorides ja saalis.

Kool sumises nagu mesilaspere, kus oli vilgas tegevus ja pidev kiire liikumine. 48 võistkonda liikusid vaimustunult ühest võistluspaigast teise, korruselt korrusele. Eriti meeleolukalt ja innukalt tegutsesid abituriendid, kes olid mängudepäevaks valmistunud erilise usinusega. Nende spordiriietus ja liikumisvahendid tekitasid elevust  ning 42 noort andsid õpetajatele eredalt ja lõbusalt märku, et naudivad täie rinnaga seda aega, mis neile jäänud Kohila gümnaasiumi seinte vahel.

Algklasside õpilastele oli 14 ning V-XII klassidele 19 köitvat mängu ja võistlust. Näiteks vale  discgolf, liikuv korv, imelikud prillid, puzzle kokkupanemine, slaalomijooks, naela löömine jne. Mängudepäeval osalemine oli vabatahtlik, sellele vaatamata osalesid õpilased  üllatavalt aktiivselt ning puudujaid oli vähe. Oli klasse, kes osalesid täies koosseisus. Arvati, et oli väga lahe päev ning sooviti päeva traditsiooniks muuta.

Mängudepäev lõpetati minimaratoniga, et jätta hüvasti suvega ning nautida kerges vihmasajus sügisvärve. Algklasside õpilased tegid ühekilomeetrise ringi Kapa-Kohila männikus, suuremad  2,8 km ringi Kohila ääreala teedel. Minimaratoni võitis abiturient Mario Markus, kes eelmisel aastal saavutas teise koha.  Mullune saavutus andis Mariole õiguse esijooksjana mängudepäeva minimaratonil osalejad  jooksurajale juhtida.

Hästi õnnestunud ja elamusterikka sportliku päeva juht ning peakohtunik oli õpetaja Ulvi Mägi, keda väga palju aitas huvijuht Tiina Kand. Sellist suurt tänuväärset ettevõtmist on võimatu ilma abilisteta läbi viia. Tänu õpetajate kaasabile ja aktiivsele osalusele muutus   koolipäev vallatuks,  eriliseks ja meeldejäävaks, andes koolielule inimlikuma mõõtme.

 

Ants Tammar

Kohila gümnaasiumi sotsiaalpedagoog

Ilmunud ajalehes  Nädaline  23.09.2010