Möödunud reede õhtul leidis Kohila Gümnaasiumi aulas aset põhikooli- ja gümnaasiumiastme moešõu teemal “Aeg”. Üritusele olid tulnud uudseid moelahendusi esitlema neli võistkonda: 90.te mimmud, Nappus (10.a), Esme (10.b) ja Ed Sheeranid (6.a). Kohale oli oodatud publik ja sõud sai jälgida mõnda aega ka Kohila Gümnaasiumi õpilasesinduse Facebooki lehel, kuni otse-eeter oli sotsiaalmeedia moderaatorite poolt peatatud reeglite rikkumise pärast. Nüüdseks on moešõu salvestus Facebookis kättesaadav.
Moešõu avas õhtujuht Roomet Tulk Põhja-Tallinna laulu “Meil on aega veel” saatel. Roometiga koos viis õhtut läbi Airi Anderson. Žüriis istusid Enrico Pent (õpilasesinduse liige ja abiturient), Liis Veeleid (2019. a moešõu võitja), Annabel Vinnal (koreograaf ja vilistlane) ning Rene Kolon (koolipsühholoog). Nende ülesanne oli tähelepanelikult jälgida etteasteid ja seejärel üheskoos valida selle aasta parimad osalejad ja võistkond.
Esimestena astusid lavale kolm tüdrukut tiimist Ed Sheeranid Cyndi Lauperi loo “Girls Just Want To Have Fun” saatel. 6.a klassi õpilased olid riietunud retrostiilis värvilistesse riietesse. Zürii tunnustas auhinnaga “Parim soeng” Brita Elis Vinterit. Brita oli lühiintervjuu käigus tunnistanud, et soengu tegemine oli aeganõudev.
Järgmistena kutsuti oma kostüüme, meiki ja soenguid esitlema Nappust. Taustamuusikana mängis Darude “Sandstorm”. 10.a õpilaste liikumised ja tegevused laval olid läbi mõeldud ning kostüümid meeldejäävad. Publik võttis suurte ovatsioonidega vastu õpetaja Ene Holstingu, kes viimasena lavale astus. Suurepärase etteastega võideti tiitel “Parim võistkond”.
Pärast Nappuse esitlust nägime laval Esmet. Esme esitlus põhines vanaduse, aja ja surma isikustamisel. Laval sündis kurb, õudust- ja kõhedusttekitav lühilavastus. Memm kõndis kepile toetudes, kuid langes jõuetusest põlvili ja vaatas taskukella. Surm tuli talle järele, võttis kella käest ja viis memme käsikäes endaga kaasa. Esme osutus kõige tunnustatumaks tiimiks kolme auhinnaga: Mirjam Äkke “Parim naiskostüüm”, Rando Alviste “Parim meeskostüüm” ja Hether Volkov “Kõige moekam”.
Viimastena lavale astunud modellideks olid 90.te mimmud. Nagu võistkonna nimi ütleb, püüti oma etteastega kujutada 90ndate aastate inimeste moevalikuid. Mitmes kostüümis kasutati tööriideid ja instrumente. Maribel Vainoja sai tiitli “Parim meik”.
Pärast esitlusi žürii lahkus saalist, et valida võitjad. Ootamisaja sisustasid Martha Toom tantsukavaga Finnease laulule “I Lost A Friend” ning Airi Anderson ja Mihkel Veskimäe kahe paaristantsuga. Publik oli tansijate etteastetest vaimustuses. Airit ja Mihklit lausa sunniti tantsu kordama. Tantsijad olid vastutulelikud ja esinesid veel ühe korra. Tantsude järel õhtujuht Roomet intervjueeris osalejaid, korraldajaid ja publikut. Intervjueeritute seas olid näiteks loodusainete õpetaja Kaupo Oja ja kooli direktor Kirsti Solvak.
Pika ootamise järel tulid aulasse tagasi žürii liikmed, kes kõikide arvestuste võitjad välja kuulutasid. Selle järel astus ürituse lõpetuseks lavale üllatusesineja Lambandaz. Kohila rahvale ei vaja ta ilmselt tutvustamist. Siitkandist pärit hip-hop artist esitas oma uue loo “Sooda”. Saalis helendasid telefoniekraanid, sest noored fännid olid asunud Lambandaze esinemist filmima.
Õhtujuht Roomet lõpetas moeõhtu mõttega “meil vist ei ole aega veel”. Pärast seda said pealtvaatajad teha viimased ostud õpilasesinduse kohvikus ja suunduda koduteele. Kohvikus sai osta näksimiseks nii soolast kui magusat ja joogiks kohvit või võtta tasuta morssi.
Õpilasesindus tänab Rapla Tarbijate Ühistut COOPi, Jäämarit, Forum Cinemat ja Kohila valda moešõu “Aeg” toetamise eest!
Tekst: Artur Skatškov