Õpetajate päeva lahedad õpetajad ja õpilased

Kohila koolis tähistati õpetajate päeva 7. oktoobril. Hommikul allkirjastati õpetajate toas  võimu üleandmis- ja vastuvõtmisleping. Uued juhid, direktor Janno Tobi, õppealajuhatajad Oskar Vooremäe ja Uwe Sööt olid õpetajate päeval kooli juhtimisel  tegusad ning korraldasid õpetajatele üllatusterohke ja meeldejääva  päeva.

Asendusjuhtkonna ja -õpetajate ning kümne sotsiaalpedagoogi vastutusalad, tööjaotus ja tegevused olid üksikasjalikult paika pandud ning kõik kulges ladusalt.

Õpetajatele oli uue juhtkonna korraldusel kolm 30-minutilist koolitundi: laste mänguväljakul õuesõppe ning kooli aulas mälumängu- ja  mängutund. Õpiti ja tegutseti ülemeelikult ja usinalt.

Kooli aulas esitati õpetajatele sõnalis-muusikaline kava, milles oli V-VI klassi õpilastel kandev roll. See oli humoorikas kooliteemaline põimik, kus räägiti lahedast koolielust, mis koosneb lahedatest tundidest ja õpetajatest ning  põnevatest üritustest.

Lahe, sisukas ja emotsionaalselt rikas õpetajate päeva tähistamine, mis on gümnasistidele  meeldivaim kooli traditsioon, lõpetati koos maiustades. Kohvikõrvase tõid lauale ka Kohila vallavalitsus ja endine vallavanem, Riigikogu liige Andrus Saare.

Õpetajaid tuli nende pidupäeval õnnitlema Kohila vallavanem Heiki Hepner, kes ütles koolmeistritele, et õpetaja ametit on väärt pidada, sest õpetaja on lugupeetud inimene.

 

Ants Tammar

Artikkel samal teemal: Ants Tammar „Õpetajate päev Kohilas“. Nädaline, 11.10.2011