Õpetlik matk kodukandis

10. aprillil kohtusid Hageri koolimaja õpilased õpetaja Sirle Pendiga, kes rääkis meile oma Hageriga seotud mälestusi. Lapsed said selgeks tema loodud laulu Hageri koolile. Tore oli õppida koos laululoojaga! Oli mõnus hommikupoolik koos juttude ja lauludega. Lastele Hageri kooli laul väga meeldis.

Peale seda kogus lapsed kokku muuseumitöötaja Kadri Rütman, kellega toimus õpetlik matk kodukandis. Teekond oli: Hageri koolimaja – Hageri karstiala – Hageri muuseum – Hageri surnuaed – Hageri koolimaja. Kadri rääkis muistendeid, tutvustas teele jäävaid põnevaid kohti, meenutas tähtsaid inimesi. Lapsed teavad nüüd, kes oli Laine Mesikäpp. Ilm oli Eestimaa kevadele omaselt üllatusterohke. Sadas nii lund kui ka rahet. Saime kinnitust, et pole halba ilma, vaid on valesti valitud riietus. Enamusel oli siiski tehtud õige valik. Eks kogemus õpetab!

Täname õpetaja Sirle Penti ja toredat matkajuhti Kadrit!

Tekst ja foto: Kristel Vald