Õpilasfirmade tutvustamine algklassidele

Kohila Gümnaasiumis on aastaid tegutsenud õpilasfirmad. Kolmapäeval, 14. novembril tutvustasid abituriendid eelmisel õppeaastal tegutsenud firmasid 1. ja 2. klasside õpilastele.

Abituriendid olid koostanud ülevaatlikud ja huvitavad esitlused. Tore oli kuulata ja vaadata, kui suure õhinaga nad rääkisid enda toodetest, kordaminekutest ja ka ebaõnnestumistest. Tõelisest ärifirmast erineb õpilasfirma selle poolest, et see on õppeprotsessi osa. Õpilased loovad oma firma, valivad toote, jagavad ametid ja tööülesanded. Õpilased valmistavad ja müüvad oma tehtud tooteid enamuses laatadel. Ega seal müümine lihtne ei olnud. See nõuab julgust ja sõnaosavust. Toodete tegemisel tuli samuti kõvasti vaeva näha. Kogu tegevuse vältel peetakse finantsarvestust ja arvutatakse kokku kulud ja tulud. Õpilasfirmas tegutsemine on huvitav ja mitmekülgne. Saadakse uusi teadmisi ja kogemusi ettevõtlusest.

Algklasside õpilased kuulasid õhinaga, esitasid küsimusi ja soovisid tulevikus samuti midagi sellist teha.