Rapla maakonna algklasside tegemistest möödunud õppeaastal

On aastatepikkune traditsioon võtta üksteiselt mõõtu läbi erinevate konkursside, võistluste ja olümpiaadide. Raplamaa algklassides on kombeks korraldada 1. kooliastmele mälumänge. Võistlusi on kaks. Üks esimesel, teine teisel poolaastal. Võistkond koosneb esimese, teise ja kolmanda klassi õpilasest. Seekord olid tublimad võistkonnad Valgu PK-st, Kohila G-st ja Rapla ÜG-st. 

1. koolistmele on korraldatud juba aastaid ka õpioskuste olümpiaade. Sel aastal valmistasid küsimusi ette  Varbola, Kohila, Vana-Vigala ja Kabala õpetajad.  Päeva korraldas Rapla ÜG. Aitäh kõigile osapooltele! Parimad 1. klasside arvestuses olid Laura Schotter (õp K. Riidak) ja Helen Haljasorg (õp M. Tiidrus) Kohilast, Lydia Helene Teder (õp I. Lehtmets) RÜG-st. Teiste klasside arvestuse olid kolm esimest võrdse punktisummaga Kaisa Paeorg ja Martten Põhjala õp P. Pregel) RVG-st ja Patrik Tamm ( õp M. Sepp) Järvakandist. Kolmandate klasside parimad olid Grete Urm ja Hannah Volkov (õp J. Kibur) Kohilast ning Getter Iris Näkk (õp E. Meius) RVG-st.                                               

Ka 4. klasside õpilastele korraldame me erinevaid tegevusi ja konkursse. Esimesel poolaastal on traditsiooniks kokku tulla mälumänguks. Võistluste võitjateks Märjamaa G, Rapla VG ja Valtu PK. Punktitabelisse sattunud vea tõttu oleks pidanud esikolmikusse kuuluma Alu LAK. Siinkohal edastan korraldajate vabandused Alu LAK-i võistkonnale.

Juba kolm aastat järgemööda on 4. klasside õpilased oodatud folklooripäevale. Sel aastal korraldasid päeva Märjamaa õpetajad. Lastele ja õpetajatele päev meeldis. Näib, et ka korraldajad ise jäid igati rahule, sest ka järgmisel aastal on nad valmis folklooripäeva tegemised enda õlule võtma. Aitäh teile!

Emakeelenädalat tähistame traditsiooniliselt eesti keele olümpiaadiga. Päeva korraldamine ja töölehtede ettevalmistus jäid Rapla Ühisgümnaasiumi õpetajate teha. Parimateks emakeeletundjateks osutusid Maria Eliisa Metsis ja Andres Petjärv (õp S. Kaerama) Märjamaalt ning Tuudur Tilk (õp M. Maasoo) Alust.

Ka õpetajad said kooliaasta jooksul ennast täiendada ja kogemusi vahetada. Saadi kokku töökoosolekuteks ja enesetäienduseks. Novembris sõitsime Mulgimaale. Külastasime Heimtali PK-i, mis asub ajaloolises ja kaunis mõisahoones. Vaimu turgutuseks külastasime Viljandi „Ugala“ etendust „Ukuaru“. Kevadel sõitsime aga Tartumaale osa saama õuesõppest. Meie võrratu reisijuhi ja giid Pille abiga täiendasime teadmisi nii ajaloo kui looduse vallas. Kui talvel saame juhtida oma klasse, siis sellel reisil sai iga soovija kätt proovida parve juhtimisel. Külastasime ka Emajõe–Suursoo looduskeskust. Loodetavasti oli koolitusreis ka lõõgastust pakkuv.

Soovin kõigile õpetajatele mõnusat suvepuhkust! Kohtumiseni sügisel!

Margit Aru, Raplamaa algklasside ainekomisjoni juht