Tulekul Kohila Gümnaasiumi 5. kooliolümpiamängud!

06.06.2024 toimuvad Kohila Gümnaasiumi 5. kooliolümpiamängud. Selle aastaseks motoks on “Erinevus rikastab”.

Seekordseks mängude eesmärgiks on lastele tutvustada eri- ja paralümpiamänge ning ka erinevaid spordialasid, mida parasportlased harrastavad. Suurem eesmärk on anda lastele juurde uus kogemus ja laiendada silmaringi.

Meie haridusprogrammi raames on noored kohtunud paraujuja Matz Topkini, ratastoolikurlingu võistkonna liikme Signe Falkenbergiga, eriolümpia sportlase Inge Maibergiga, kes on valitud Euroopa/Euraasia esindajana ülemaailmsesse sportlasliidrite nõukogusse.

Samuti on toimunud kohtumised ka meie olümpiavõitjate Kristina Šmigun-Vähi ja Andrus Veerpaluga.

Meie olümpial on lapsed jagatud erinevate riikide esindajateks, et oleks esindatav riik ka natuke tuttav, koostasid klassid plakateid oma riigi kohta ning kui kõik plakatid olid näitusel üleva, siis toimus ka väike teadmiste kontroll viktoriinina.

Toimus ka maskoti konkurss, kuhu laekus 151 ideekavandit, millede seast võitja valiti avaliku hääletusena. Võitjaks osutus 4.c klassi õpilase Kärt Ojala töö “Härra Pärl”. Õpetaja Piret Viin meisterdas taaskasutusmaterjalidest maskoti ka valmis ning IT-juht Lili Kesa kujundas võidutööst meie peo jaoks logo.

Haridusprogrammi raames said meie kehalise kasvatuse ainekomisjoni liikmed osaleda koolitusel, kus ka neile räägiti põhjalikumalt paralümpiast ning programmist I´m Possible.

Spordipeol saavad lapsed kogeda pimedate jooksu, pimedate hootakaugust, visata spetsiaalsest pukist palli, mängida ratastoolikorvpalli, istevõrkpalli, veerepalli, kõnnijalgapalli ja bocciat ning koostöös meie KiVa meeskonnaga nende poolt väljapakutavat toredat tegevust. Lisaks veel toredaid mänge.

Meie mänge on lubanud külastada Urmas Sõõrumaa, Henry Sildaru, Keiti Kruusmann, Liikuma Kutsuva Kooli programmi esindajad jt kutsutud külalised.

Jäänud ongi veel spordipidu ise. Loodame, et kõik meie külalised ja sportlased naudivad pidu ja saavad vähemalt ühe uue kogemuse terveks eluks.

Ja ärgem unustagem – ERINEVUS RIKASTAB!