Viies 100 päeva ball Kohila gümnaasiumis

Kohila gümnaasiumi XI klassi õpilased korraldasid õpetaja Silvia Purje ja huvijuht Tiina Kandi juhendamisel 1. aprillil 52. lennu 41 abituriendile 100 päeva balli.

Direktor Raivo Heinaru ütles viiendat 100 päeva balli avades, et ball on Kohila gümnaasiumis väärtuslikuks ja hingekosutavaks traditsiooniks muutunud ning on kooli elus oodatud ja  meeliülendav sündmus.

Ball oli aulas, mis valmis viiskümmend aastat tagasi. Selles saalis oli peagu 45 aastat tagasi Rapla rajooni abiturientidele 100 päeva ball, kus öeldi õpilastele, et neil on ees elumaantee ja ristmikud ning paluti olla edaspidises elus targad otsijad ja otsustajad, õnnelikud leidjad jne. Selleks, et otsingud ja otsustamised kergemad oleksid, kutsuti palju aastaid tagasi toimunud ballile esinema kõrgkoolide esindajad, et abituriendid saaksid teavet ülikoolidest, informatsiooni vastuvõtutingimustest ja vastuseid tekkinud küsimustele.

Aastatega on balli sisu palju muutunud. Seekord esinesid võistlustantsijad Martin Trudnikov ja Marianne Äkke ning Rasmus Kivipõld ja Marianne Kosenkranius tantsuklubidest  Twist ja Laguun. Kütkestav oli Raplamaa Laulukaruselli võitja Tiina Adamsoni ja Mait Rõõmuse esinemine. Vürtsi andsid ballile abiturientide vaimukad ja elurõõmsad toostid. Sõnavõttudes tunti rõõmu, et veel on jäänud natuke aega elada õpilase tarmukat ja elurõõmsat elu. Sooviti tuult tiibadesse, üksteisele meelerahu ja edu eksamiteks ning julgust võtta riske ja teha ikkagi seda, mida süda nii väga igatseb. Tänati kaaslasi ja õpetajaid väga meeldiva 12 aasta eest. Üks abiturient teatas, et tal oli pärast põhikooli lõpetamist soov ära minna, aga jäi Kohila gümnaasiumi. „Ma ei kahetse seda, sest siin olen saanud ilusaid ja õnnelikke hetki ning eduelamust,“ teatas edukas noormees rahulolevalt. Paljud ütlesid, et õpingutest Kohila koolis on meenutada palju head ning see  annab enesekindlust ja julgust õpingutes edasi pürgida. Sooviti sedagi, mida 45 aastat tagasi: õigete otsuste tegemisel olgu süda kuum ja mõistus kaine.

Suur ballitort tuletas meelde, et varsti algab eksamipalavik, aga enne selle algust peabki abiturient maiustama ja lustima  ning tantsupõrandal maagilisi samme ja ringe tegema, et eksamipalavik abiturientidel liialt võimust ei võtaks.  Alates 2003. aastast on Kohila gümnaasiumi tunniplaanis peotantsutunnid (õpetaja Silvia Purje), seetõttu tundsid peolised erilist rõõmu tantsuoskusest ja nautisid  ballitantse. Tantsuks mängis ansambel Ingle (pillimehed Argo Niinemets ja Rünno Leinberg). Muheda olekuga säravad   ballijuhid Janno Tobi ja Liisa Hansar ning balli prints Karl Aru ja printsess Kertu-Liina Mahla aitasid ballist kujundada ilusa, meeleoluka ja meeldejääva peo.

Balli traditsiooniline lõputants ehk ühistants „Islandi valss“ andis märku, et varsti ollakse   taas ülevas meeleolus ja  pidulikus riietuses  gümnaasiumi aulas, aga siis juba lõputunnistust vastu võtmas.

           

Ants Tammar

Artikkel ilmus ajalehes Nädaline 05.04.2011