Huvitegevus

2018/2019 õppeaasta huviringide ajad selguvad septembrikuu jooksul.

Nutilaborid

NutiLaborite eesmärk on suurendada noorte IT-alast teadlikkust ning tõsta infotehnoloogiat õppima asuvate noorte arvu. 2012. aastal algatatud NutiLaborite projekti eesmärgiks on arendada noorte infotehnoloogia-alast huvitegevust Eestis. Projekti veab Vaata Maailma SA ja suursponsorid on EMT/Elioni, Microsoft, Swedbank, SEB ja SK. NutiLabori projekti tutvustuse ja teised toetajad leiate NutiLabori kodulehelt.

Robootika – on tehnikaharu, mis tegeleb robotite disaini, ehituse, tootmise ja töötamisega. Ringi on oodatud põhikooli õpilased.

Toimumisaeg:
Juhendaja:

 

Drooniring 7.-9. klassile

Drooniring koosneb mitmest osast. Alustame droonide tehnilisest poolest: akude laadimine, hoiustamine, turvalisus,pultide käsitlemine, lennukoridorid. Droonide käsitlemist alustame väiksemate ja lihtsamate mudelitega. Paralleelselt alustame võimsamate võidusõidu droonide ehitamist, millega on edaspidi võimalik osaleda võistlustel.

Vajalik eelnev registreerimine aadressil jagajarene[ät]gmail.com

Toimumisaeg: lepitakse kokku huvilistega
Juhendaja: Rene Vinnal

 


Koorilaul ja muusika
Poistekoor I-VI klass – kui tore on vaadata ja kuulata laulvaid poisse. Käime koos, laulame, osaleme maakondlikel ja riiklikel laulupidudel ning muudel muusikaüritustel.

Toimumisaeg: K 7. tund (algab 1. septembrist)
Ruum: 104/106/aula
Juhendajad: Merve Aug ja Aime Mäesalu

1. klasside koor – lauluring, kus tegeletakse koos laulmisega. Esilagu õpime 1-häälselt laulma, kevade poole püüame tegeleda kaanonite ja mitmehäälse laulmisega. See on nn ettevalmistus mudilaskoorile.

Toimumisaeg: E 5. tund (algab 1. oktoobrist)
Ruum: 106
Juhendaja: Merve Aug

Mudilaskoor (2.-4. kl), lastekoor (5.-9. kl) Kooride põhieesmärk on maakondlikest ja vabariiklikest laulupidudest osavõtt. Samuti kaunistab meie laul kooli ja valla aktuseid.

Mudilaskoor: N 6. tund
Lastekoor: N 7. tund
Ruum: 104/106/aula
Juhendajad: Merve Aug ja Aime Mäesalu

Segakoor (9.-12. klassid)
Ruum: 104/106/aula
Toimumisaeg: K 8. tund ja N 8. tund
Juhendaja:  Merve Aug ja Aime Mäesalu

Käsitöö- ja kunstiringid
Algklasside kunstiring
Kutsun kunstiringi 2.-4. kl õpilasi, kes on huvitatud joonistamisest, meisterdamisest, huvitavate kompositsioonide loomisest. Arendame püsivust, tahet, kogeme loomisrõõmu. Harjutame silma ja käe koostööd. Joonistades õpime tundma erinevaid värve, segama neid ja kasutama oma töös nähtu edasiandmiseks. Vaatleme esemeid, loodust, avastame uusi vorme, mida jäädvustada või oma kätega järele teha. Kasutame guašše, vesivärve, värvipliiatseid, õlipastelle, akrüülvärve, sütt, voolimisvaha, looduslikku materjali jms.

I-II klassid
Toimumisaeg: N 13.25-14.10 (6. tund) (alates 1. oktoober)
Ruum: 206
Juhendaja: Maris Lääts

III-IV klassid
Toimumisaeg: N 14.15-15.00 (7. tund) (alates 1. oktoober)
Ruum: 206
Juhendaja: Maris Lääts

Kunstiringis (5.-11. klassile) on võimalik huvilistel maalida, joonistada, voolida savi, meisterdada, viltida ja teha veel muudki põnevat. Ring on mõeldud lastele, kellele pakub huvi käeline tegevus.

Toimumisaeg: K 7.-8. tund (alates 1. oktoober)
Ruum: 105
Juhendaja: Anu Roosild

Loodus ja teadus

Loodusring – loodusprojektid 3.-4. klassi õpilastele. Arutame koos kõike seda, mis looduses on põnevat, käime väljasõitudel ja matkame Kohila lähiümbruses, osaleme kõigis huvitavates ettevõtmistes (projektides), mida õppeaasta jooksul õpilastele pakutakse, aga uurime ka ise loodust.Kindlasti osaleme Raplamaa loodusringi ettevõtmistes.

Toimumisaeg: N 7.-8. tund (alates 1. oktoober)
Ruum: 219
Juhendaja: Edith Maasik

Teadusring 7.-9. klassile

Teadusringi eesmärgiks on pakkuda noortele teadushuvilistele võimalusi tugevdada enda teadmisi ning praktilisi oskusi. Peamiselt keemiakatsetele keskenduvas ringis on õpilastel võimalus ise üles seada katsevahendeid ning läbi viia katseid, mis tavatundide jaoks on liiga keerulised või aeganõudvad.

Soovides teadusringiga liituda, anna teada juhendajale või aadressil kaupo.oja[ät]kohila.edu.ee

Toimumisaeg:
Juhendaja: Kaupo Oja

Väitlusring ja näitering
Väitlusring – VIII-XII klass 

Toimumisaeg:
Juhendaja: Susanna Mett

Näitering – I-XII klass
Toimumisaeg:
Juhendajad:

Malering
Malering II-XII klass
Alates oktoobrist alustab malering ruumis 106, juhendajaks Talvi Ainsar. Malering on mõeldud kõigile malehuvilistele koolilastele. Kõigile, kes on juba õppinud käigud selgeks, ehk siis alates teisest klassist.

Male on väga hästi aju ja  loogilist mõtlemist arendav mäng, eriti kui sellega alustada noorelt. Maleringis on plaanis anda lastele male teoreetilisi teadmisi, lahendada maleülessandeid. Anda võimalus lastel omavahel mängida, kasutades ka kella. Korraldada korra kuus ringisisene võistlusturniir.

Toimumisaeg:
Juhendaja: Talvi Ainsar

Liikumisrühm ja rahvatants

3.-6. kl liikumisrühm 

Rühma on oodatud kõik tüdrukud ja ka poisid, kes armastavad tantsimist ning võimlemist. Aktiivse liikumisega – võimlemise ja tantsimisega on meil hea võimalus arendada oma keha liikumisvilumusi, painduvust, koordinatsiooni, osavust, rütmitunnet ja vastupidavust. Mitmekülgsemaks treenimiseks kasutame treeningutes ka erinevaid vahendeid (pallid, rõngad, lindid jne.) Sel õppeaastal on peaeesmärgiks osalemine 2017. a. koolinoorte tantsupeol “Mina jään”. Kindlasti võtame osa kõikidest kooli ja valla poolt korraldatavatest ettevõtmistest ja kontserditest, et oma treeningutel õpitut ka teistele koolikaaslastele ja vanematele näidata.

Treeningriietus on sportlik, jalga võimlemissussid.
Toimumisaeg: K 8. tund 15.15 – 16.00 (aeroobika saalis) R 7. tund kell 14.15 – 15.00 (aulas)
Juhendaja: Ulvi Mägi

1.-2. klassi tantsurühm
Kindlasti on plaanis esineda nii kooli kui valla erinevatel ettevõtmistel, kontserditel ja aktustel.

Riietus trenniks: tüdrukutel tume, põlvedeni seelik (alt laienev, et oleks hea käsi seelikusse panna) ja võimlemissussid ning poistel lühikesed spordipüksid või põlvpüksid ja võimlemissussid.
Info tel. 56495137 või e-maili teel ulvi.magi@kohila.edu.ee

Toimumisaeg: E ja R kell 13.25 – 14.10
Ruum: aula
Juhendaja: Ulvi Mägi

3.-4. klassi rahvatantsurühm “Rõõmikud”

Toimumisaeg: T 13.25-14.55
Ruum: aula
Juhendaja: Ulvi Mägi

5.-6. klassi rahvatantsurühm “Rõõmusädemed”

Toimumisaeg: E 14.20-15.50
Ruum: aula
Juhendaja: Ulvi Mägi

7.-8. kl rahvatantsurühm “Rõõmukse”
Kui sulle meeldib tantsida ja sa tahad teada kuidas tantsisid lapsena sinu vanavanavanemad, siis tule tantsima! Lisaks folkloorsetele tantsudele õpime trennis ka uuemaid autoritantse. Treeningriietus – tüdrukutel alt laienev seelik, poistel lühikesed spordipüksid. Kõige paremad tantsujalanõud on trennis võimlemissussid (need võiks olla musta värvi, siis saame neid kasutada ka esinemistel).

Toimumisaeg: T kell 18.30- 20.00
Ruum: aula
Juhendaja: Ulvi Mägi

8.-9. kl rahvatantsurühm “Rõõmulised”– Alanud tantsuaastal on rühma oodatud  nii tänaseks juba tegijad poisid ja tüdrukud kui ka päris uued tantsijad. Kui sul on  julgust ja tahtmist oma esivanemate tantsulist rahvakultuuri edasi viia ja OMA MAA tantse õppida, siis tule tantsima! Treeningriietus – tüdrukutel alt laienev seelik, poistel lühikesed spordipüksid. Kõige paremad tantsujalanõud on trennis võimlemissussid (need võiks olla musta värvi, siis saame neid kasutada ka esinemistel).

Toimumisaeg: N kell 18.00 – 19.30
Ruum: aula
Juhendaja: Ulvi Mägi

10.-12. kl segarahvatantsurühm „RÕÕMUPÄKAD“ – Kohila noorte rahvatantsurühm alustas oma tegevust 2006. aasta sügisel, mil praegused tantsijad käisid  1. ja 2. klassis.

2009. a omistati meie rühmale üldtantsupeo „Meri“ II ülevaatuse põhjal  kõrgem kategooria. 2009 .a. nov. võitsime lasterühmade arvestuses Eesti Europeade Komitee poolt korraldatud võistutantsimise. 2011 .a. suvel toimunud XI noorte tantsupeo „Maa ja ilm“ ülevaatuste käigus omistati taas meie rühmale kõrgem kategooria (68-st rühmast sai kõrgema kategooria vaid 14 rühma).

Rahvatantsuga tegelemine annab kadestama panevalt hea kehahoiaku, rütmitunde, tantsuoskuse, võimaluse kanda imeilusaid Eesti rahvarõivaid, hulgaliselt sõpru, lavalist esinemisjulgust,  võimalust reisida teistesse maadesse ning näidata seal elavatele rahvastele meie maa kaunist rahvatantsu (oleme osalenud folkloorifestivalil Europeade Leedus Klaipedas 2009 ja Itaalias Bolzanos 2010). 2011. a. käisime külas Soome põhjaosas Lapimaal elavatel saamidel. Möödunud suvel külastasime Kohila valla sõprusvalda Lätis Erglis. Jaanuaris 2013.a. ootab meid ees sõit Indiasse  INTERNATIONAL CHILDREN’S FESTIVAL FOR PERFORMING ARTS 2013.

Toimumisaeg: N 19.30-21.30, L 10.00 – 11.30
Ruum: aula
Juhendaja: Ulvi Mägi

Jooga ja üldkehaline ettevalmistus

Laste jooga

Laste jooga põhineb kundalini jooga õpetusel, kus tund sisaldab sissehäälestamist (matraid), füüsilisi harjutusi (asanaid), meditatsiooni, lõdvestust ja välja häälestust. Laste jooga tund on iga kord erinev, kuid igal juhul mänguline ja lõbus. Laulame, tantsime, räägime muinasjutte ja seda kõike nii, et joogas tuntud kehaasendid (asanad) saavad märkamatult selgeks.

Toimumisaeg:
K 1-3 klass kell 13.30-14.15
K 4-5 klass 14.30-15.15
Juhendaja: Jane-Maarja Hansen

ÜKE trenn (üldkehaline ettevalmistus) Hageri klassidele 

Mitmekülgsed üldkehalise ettevalmistuse trennid, kus arendame kiirust, jõudu ja vastupidavust. Teeme tutvust erinevate spordialadega ning kombineerime neid omavahel. Sama oluline, kui hea füüsiline koormus on treeningult saadavad positiivsed emotsioonid. Tugevdame tervist, oleme aktiivse ja saame osvamaks.

Võimaluse korral toimuvad trennid ka õues (selle kohta tuleb eelnev info).

Vajalik eelnev registreerimine aadressil mvaldre[ät]gmail.com

Toimumisaeg: R 13.00 (alates 1. oktoober)
Ruum: Hageri
Juhendaja: Monika Valdre


Õhtused trennid Kohila Gümnaasiumis

E laste peotantsu trenn 17-19 (Silvia Purje)
E täiskasvanute peotantsu trenn 19-20.30 (Silvia Purje)
T Kohila Prowad trenn 17-18 (Ulvi Mägi)
T Kantritants 18.30-19.30 (Ulvi Mägi)
T rahvatantsu Segarühm 19.30-21.30 (Mare Sarapuu)
K Liikumisrühm 17.15-18.15 (Loore Neimann)
K Naisrühm 19-20.30 (Ulvi Mägi)
N Ilus Rüht 16-18 (Kairis Kontus)
N rahvatantsurühm Rõõmupäkad 18-19.30 (Ulvi Mägi)
N rahvatantsurühm Rõõmutallad 19.30-21.00 (Ulvi Mägi)
R Liikumisrühm 17.15-18.15 (Loore Neimann)
R Täiskasvanute seltskonnatantsu kursus 19-21.30 (Silvia Purje)