Ettevõtlik kool tunnustas Kohila Gümnaasiumit

Hea koolipere! Oleme esimene tunnustatud ettevõtlik kool Raplamaal, saavutades ETTEVÕTLIK KOOL baastaseme.

Meil on ettevõtlikud õpilased, kes teevad erinevaid projekte – näiteks peredega koos looduslikest materjalidest meisterdamist, koostavad seenenäituse, loovad õpilasfirmasid, organiseerivad kooli üritusi, käivad õpetajate päeval lasteaedades abiks, valmistavad ise ette õpiprojekte ja veel palju muud.

Meil on ettevõtlikud õpetajad – juhendavad õpilasi ja osalevad ka ise erinevates toredates projektides, näiteks Euroschola, Erasmus+ ja loodusainete labori projektis. Veavad eest vahvaid spordivõistlusi, juhendavad laulukoore, tantsurühmi, loovtöid ja korraldavad koos õpilastega õppetöö raames erinevaid nüüdisaegset õpikäsitust toetavaid projekte.

Meil on koostööpartneriteks kohalikud ettevõtted ja koolipidaja, kes toetavad meie koolipere tegemisi (näiteks iga-aastase jõulunäidendi valmimist) ning Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus.

Oleme üheskoos uhked oma saavutuse üle ja palju õnne meile!

Peakokad koolis 2019

8. klassi õpilastel oli eile suurepärane võimalus osaleda kokandustunnis, mida viis läbi Restoran Talukõrtsi peakokk Andres Pedanik. Noortele tutvustati toiduvalmistamise põhitõdesid ning ühiselt toimetades valmistati risotot, kala, karaskit ja kamakreemi.

Kokandustund toimus koostöös Eesti Peakokkade Ühenduse ja Maaeluministeeriumiga. Noortele meeldis väga köögis toimetada ja selline tund oli nende hinnangul äge vaheldus tavalisse koolipäeva.

Üle Eesti väga populaarseks osutunud „Peakokad kooli” programmi tõi kooli meie toitlustusjuht Kaire Pihlakas.

 

Fotod: Kaire Pihlakas

Maakondlik ettelugemise võistlus 2019

Sellel aastal toimus maakondlik ettelugemisevõistlus 8. oktoobril Rapla Keskraamatukoguus. Lugemisvõistlusel sooviti kuulata laste esituses ilusas keeles kirja pandud lugusid. Eesti keele rikkuseks on ka meie murded ja nii on võistlusele ettelugemiseks oodatud nii lood astekirjanduse klassikast kui ka pärimuslike murdelugude varasalvest.
 
Sellel vahval üritusel osalesid ka Kohila Gümnaasiumi õpilased. Kõik lapsed olid väga tublid ja said etteantud ülesandega suurepäraselt hakkama. Žürii arvates vääris II kohta 4.a klassi neiu Carin-Anett Männik, keda kiideti selge ja ilmeka lugemise eest ning eripreemia pälvis 4.b neiu Lisette Gretšiškina.
Tekst: Merike Tiidrus
Foto: Rapla Keskraamatukogu

Üleskutse vilistlastele kokkutuleku korraldamise planeerimiseks

Armas Kohila kooli vilistlane!

Kutsume sind kaasa rääkima meie kooli 150. sünnipäeva tähistamise korraldamises. Soovime korraldada vilistlastele meeldejääva ja toreda peo. Vilistlaste pidu toimub 1. veebruaril 2020 ikka meie armsas koolimajas.

Kui sul on häid mõtteid ja soov panustada kooli sünnipäevapeo õnnestumisesse, siis oled oodatud Kohila Gümnaasiumi auditooriumisse 23.10.19 kell 18.00.

Küsimuste korral kirjutada aadressil kohila@kohila.edu.ee

Õpetajad vs õpilased korvpallilahing 2019

Täna toimus iga-aastane õpilaste ja õpetajate korvpallilahing. Nagu juba traditsiooniks on saanud, oli ka seekordne mäng väga tasavägine. Rõõmustav oli näha saalis nii palju kaasaelajaid, kes olid mängijaid ergutama tulnud. Esimese poolaja lõpuks oli õpilaste võistkond kindlustanud edumaa. Teisel poolajal võtsid õpetajad end kokku ning mäng lõppes skooriga 32 : 38 õpetajate kasuks. Suur tänu kõigile mängijatele, kohtunikele ja publikule!

Fotogalerii leitav siin.

Foto: Janika Volga

Õpetajate tunnustamine 2019

9. oktoobril korraldas Raplamaa Omavalitsuste Liit Rapla Kultuurikeskuses õpetajate päevale pühendatud piduliku vastuvõtu. Kohila Gümnaasiumist olid sellel aastal nomineeritud järgmised õpetajad:
🔶 aasta klassiõpetaja maakonna laureaat, vabariigi nominent Merike Tiidrus,
🔷 aasta klassiõpetaja maakonna nominent Taili Vahesaar,
🔷 aasta põhikooli õpetaja maakonna nominent Merve Aug,
🔷 aasta põhikooli õpetaja maakonna nominent Lili Kesa,
🔷 aasta klassijuhataja maakonna nominent Veronica Kosenkranius,
🔶 aasta gümnaasiumi õpetaja maakonna laureaat Kaupo Oja,
🔷 aasta tugispetsialist maakonna nominent Kelli Halman,
🔷 aasta tugispetsialist maakonna nominent Reet Kuhlberg,
🔷 aasta tugispetsialist maakonna nominent Tiina Toompuu,
🔶 aasta õppeasutuse juht maakonna laureaat Neeme Lumi,
🔷 aasta õppeasutuse juht maakonna nominent Kadri Rüüson.

Lisaks tunnustati aasta haridusteo maakonna laureaadi tiitliga Kohila Vallavalitsust. Aasta hariduse sõbra maakonna laureaat ja vabariigi nominent on Virve Õunapuu.

Kirjandusprojekt „Melchiori radadel” 2019

12.b klass alustas oma viimast kirjanduse kursust Indrek Hargla ajalooliste kriminaalromaanide lugemisega. Tänaseks päevaks on Harglalt ilmunud juba kuus apteeker Melchiori tegemisi kajastavat teost. Innuka apteekri tegevused pahalaste püüdmisel toimuvad Tallinnas, selle ümbruses ja ka Lübeckis.

Õpilased pidid projekti jooksul lugema läbi ühe teose, tutvustama seda teistele, koguma materjali selles teoses leiduvate ajalooliste objektide kohta, koostama nendest ekskursiooni, kus tuli rääkida nii ajaloolisest taustast kui teoses toimuvast. Giidituur toimus 18. septembril Tallinnas. Pärast seda said õpilased veel enese tegevusi analüüsida, kirjutada artikli ja monteerida filmiklipi.

Kogemusi kogusid õpilased kuhjaga. “Olin alguses üsna närviline,” seletab Stefan Ottens, “aga mida rohkem rääkisin, seda rahulikumaks ma läksin. Olen ise suur ajaloohuviline ning selle tõttu mul eeltöödega ei olnud raskusi. Me plaanisime algul Oleviste kirikusse saada ja võimalusel isegi torni minna, kuid kahjuks olid seal sel ajal remonditööd.”

“Kõige tähtsamaks meie jaoks oli see, et saime harjutada grupis töötamise oskust, mis on igapäevaelus väga oluline,” tõdevad Anneli Näkk, Sandra Tambi ja Mikk Jõgisoo. “Kogu see projekt andis ettekujutuse sellest, kuidas giidid oma ettekandeks valmistuvad ja kuidas nad oma ettekannet läbi viivad. Veel õpetas see meid rohkem väärtustama giidide tööd ja aitas avastada selle häid külgi,” leiavad Hardi Liiv ja Markus Jürgenson. “Nüüd saime näha igat varasemat kooliekskursiooni uue nurga alt. Oleme kõik olnud need noored, kes ei viitsi giidi kuulata ja korralikult kaasas käia, kuid nüüd olid tingimused teised,” arendavad mõtet edasi Mikk Märk, Leandra Trakmann, Bente Sild ja Markos Parve.

Video vaatamiseks klõpsa pildile:

 

 

 

Tekst: Ingrid Oksaar

3. oktoobril toimus traditsiooniline Minimaraton

Algklasside õpilased jooksid juba hommikul 2. ja 3. tunni ajal ca 800 m distantsi. Ilm soosis jooksmist väga ja õpilased olid väga tublid. 5.-12. klassi õpilased said stardi ca 3 km jooksule kell 15.00. Jooksjaid oli peaaegu 500, lisaks osalesid ka tublid ja aktiivsed õpetajad. Oli vägev vaatepilt kogu seda rahvahulka liikumas näha.

Tõrvatilgaks meepotis oli kahjuks mõningate õpilaste inetu käitumine, mis jooksuvõistlusega kokku ei käi (krõpsude söömine, üliaeglane jalutamine, jooksudistantsil “lõikamine”. See aga ei suutnud jooksuvõistluse üldmuljet rikkuda, kõik jooksid vastavalt võimetele.

Piltidel algklasside võitjad (Ats Kõrve, Hanna Taevas, Brait Kaare, Merlin Toirk, Villem Suuroja, Brigita-Maria Kombe, Mihkel Olo, Grete Einmann) ning suurte jooksu üldvõitja Artur Skatškov. Tütarlaste hulgas võitis seekord Anne-Riin Peep, keda pildile püüda ei õnnestunud. Õpetajate arvestuses võitis juba aastaid võidutsenud Lili Kesa.

Täname jooksuvõistluse korraldamisel abiks olnud piirkonnapolitseiniku Raido Galjaevit ja korrakaitsespetsialisti Valeri Tõrikut, inventari laenamisel Kohila spordikompleksi töötajaid ning kuuma tee eest tänu toitlustusjuht Kaire Pihlakasele.

Võistlust korraldasid kehalise kasvatuse õpetajad.

Tekst: Kaur Heinaru