Matamängudelt meie kooli 3. ja 4. koht!

Sellel õppeaastal on koolielu rikastamiseks korraldatud matamängude võistlust. Seal on võistlejaid üle kogu maailma. Ka meie kooli õpilased osalesid erinevatel etappidel ja meil läks väga hästi. Finaali jõudsid 4.a ja 3.c klassi võistkonnad.

Finaalis tuli võistkonnal võistelda 3 erinevas mängus, igas mängus oli 3 vooru. 3.c klassil õnnestus finaalis tulla tublile 3. kohale ja 4.a klassi võistkonnal 4. kohale.

Aitäh, kõikidele tublidele kiirarvutajatele!

Tekst: Merike Tiidrus

Kohila Gümnaasium ootab oma kollektiivi tööle

Armas ja kodune Kohila Gümnaasium ootab seoses ainetundide mahu suurenemisega oma tegusasse
kollektiivi tööle:

• inglise keele õpetajat (koormus 1,0),
  • vene keele õpetajat (koormus 1,0),
  • eesti keele õpetajat (koormus 1,0),
  • matemaatikaõpetajat (koormus 1,0),
  • loodusainete õpetajat (koormus 1,0),
  • muusikaõpetajat (koormus 0,3),
  • eripedagoogi (koormus 1,0),
  • psühholoogi (koormus 1,0),

Tööle asumise aeg kõigile ametikohtadele on 26. august 2019.

Kohe valmiva kooli juurdeehitusega seoses saame pakkuda kaasaegset õpikeskkonda.
Meil on toimiv mentorsüsteem ja konkurentsivõimelised palgad.

Avaldus, CV ja haridust tõendavate dokumentide koopiad saata hiljemalt 21. juuniks 2019 (kaasa arvatud) aadressile: Kooli 1, Kohila 79805 või e-posti aadressile kohila@kohila.edu.ee.
Täiendav info tel: 4841021 või e-posti aadressil neeme.lumi@kohila.edu.ee.

Algklasside piirkondlik kergejõustikuvõistlus

Eelmisel nädalal toimus Kohilas piirkonna algklasside kergejõustikuvõistlus. Võisteldi 60 m jooksus, kaugushüppes, palliviskes ja keskmaajooksus. Kohila Gümnaasiumi õpilased saavutasid palju esikolmikukohti. Esikolmikukohtadele tulid Kirke Ehandi, Villem Suuroja, Kaspar Gregor Vaap, Grete Einmann, Eliset Reinumäe, Remi Rilos Madisson, Mihkel Olo, Mihkel Malv, Loore Mia Laanmets, Merlin Toirk. Ka teised võistlejad olid väga tublid: Adele Šeiko, Katarina Kurjama, Elisabeth Voojärv, Mirtel Vinnal, Kaspar Kapsi, Riko Talas.

Tegemisi Hagerist

Tekst ja fotod: Kristel Vald

Euroopa nädal ja Euroopa päev Kohila Gümnaasiumis 6.-10.05 2019

6.-10. maini tähistasime Kohila Gümnaasiumis Euroopa nädalat, mis oli pühendatud Eesti Euroopa Liidu liikmelisuse 15. aastapäevale. Selle raames viisime läbi erinevaid üritusi.

30. aprillist 7. maini toimus ülekooliline joonistusvõistlus 1.-8. klasside õpilastele teemal „Mina olen salliv”. Teema valisime lähtuvalt sellest, et Euroopa Liidus on sallivus ja inimõigused väga tähtsal kohal. Joonistuskonkursil olid esindatud 3.a, 3.d, 3.b, 3d, 4.c, 4.d ning 7.b klassi parimad tööd. Aitäh tublidele joonistajatele ja nende juhendajatele!

Parimate joonistuste näitus on üleval ka järgmisel nädalal teise korruse koridoris.
Samal ajavahemikul oli 8.-12. klassi õpilastele välja kuulutatud plakatite võistlus, mille teemaks oli Euroopa Liidu tunnuslause – „Ühinenud mitmekesisuses”. Parimad plakatid said samuti välja valitud ja avalikult vaatamiseks välja pandud. Esindatud olid 9. ja 10. klasside tööd.

9. mail, Euroopa päeval toimus mitmeid üritusi. Õpilasi üllatas sel päeval koolikell, milleks oli Euroopa Liidu hümn „Ood rõõmule”. 7.- 10. klassidele esimese tunni ajal Euroopa Liidu teemaline Kahoot. Teise tunni ajal tuli noortele rääkima Yana Toom oma elust ning tööst Euroopa Parlamendis. Esinemine oli huvitav ja küsiti palju küsimusi.

Reedel, 10. mail toimus teise ja kolmanda vahetunni ajal Euroopa laulude teemaline mäng, kus kümnendikud lasid Eurovisiooni võidulaule ning seejärel pidid õpilased arvama ära loo esitaja, riigi või selle loo võidu aasta.

Esmaspäevast reedeni (6.-10. mail) oli koolis toiduks erinevate Euroopa Liidu liikmesriikide rahvustoidud. Õpilastele pakuti nii Itaalia, Eesti, Ungari, Saksamaa kui ka Hispaania roogasid.

Kokkuvõtteks võib Kohila Gümnaasiumis toimunud Euroopa nädalat ja Euroopa päeva pidada õnnestunuks. Üritused korraldati 10. klassi projekti raames, ettevalmistamisel ja läbiviimisel osalesid Kevin Kristofer Laanmets (10a) ja mitmed õpilasesinduse liikmed.

Tekst: Ene Holsting

3. mail toimunud Eesti Olümpiaakadeemia aastakonverentsil tunnustati 2018. aastal kooliolümpiamänge läbi viinud koole, kelle hulgas oli ka Kohila Gümnaasium. Kokku korraldati 2018 aastal kooliolümpiamänge 20 koolis. Meie kooli tunnustust käis vastu võtmas Kaur Heinaru.
Toimunud konverentsi kohta saab pikemalt lugeda siit: http://bit.ly/2HtYEJJ

Raplamaa koolinoorte murdmaajooksu MV

9. mail osalesid Kohila Gümnaasiumi välejalad Raplamaa koolinoorte murdmaajooksu MV-l. Kokku osales meie koolist 29 jooksjat. Esikolmikukohti saime seekord kolm. Kindla I koha sai 2000 m jooksus Artur Skatškov. Väga tublid olid ka Ruth Hansar ja Elis Vahtmäe, kes said enda vanuseklassides kõrge II koha. Häid kohti jagunes ka teistele: Björn Gregor Ool saavutas 4. koha, Rasmus Piisang 4. koha, Brit Maripuu 5. koha, Egert Roodi jagas 5.-6. kohta, Rebecca Pent 6. koha, Matteus Aus 6. koha, Mari-Ly Talas 6. koha, Sander Visser 7. koha, Villem Suuroja 7. koha (teistest 3-4 aastat noorem), Anne-Riin Peep 7. koha, Robi Vanem 7. koha, Melani Vahesaar 8. koha, Kristin Forsel jagas 10.-12. kohta.

Teised meie kooli õpilased seekord esikümnesse ei mahtunud, aga väga tublid olid nemadki. Jooksmas käisid veel Gete Roondi, Emma Pütsep, Klea Karola Schults, Melanie Narjanen, Oscar Kukkur, Karl Suuroja, Liis Veeleid, Andri Rait Schults, Marten Stopkin, Ranel Kamp, Villem Saarna, Ivan Šatalov, Janno Kalmet.

Võistkondlikult saavutasime kuni 9. klasside arvestuses I koha. Kuna seekord meil 11. ja 12. klassi õpilasi (juunior klass) jooksmas polnud (olid ainult 10. klassi noormehed), siis gümnasistide arvestuses saime II koha.

Tekst ja foto: Kaur Heinaru