Kohtumine Heiki Ernitsaga

Teisipäeva hommikul olid kooli saali kogunenud kõik 1.-3. klassi lapsed, et vaadata üheskoos filmi “Lotte ja kadunud lohed” ning seejärel kohtuda filmi ühe autori – Heiki Ernitsaga. Lotte on lastele tuttav juba päris mitmest raamatust ja filmist, kuid ikkagi oli tore armsat filmikangelast taas kohata! Seda enam, et nüüd saime teada, et kuulus Eesti illustraator Heiki Ernits on meie koolis õppinud ja Kohila Keskkooli 12. lennu vilistlane. Heiki Ernits on kunstnikutööd teinud juba umbes 40 aastat!

Kohila kooli seintele pandi üles ka Heiki Ernitsa tööde näitus. Rõõmsameelsed värvid ja lõbus lugu kõnetab piltidel nii suuri kui väikeseid. Huvilised said kustnikult ka autogrammi ja mõttetera – headus teeb elu huvitavamaks!
Tekst: Kristiina Vanem
Fotod: Kohila Gümnaasium

Matemaatikaõpetajate korraldatud Nuputa võistlus oli väga populaarne!

16. jaanuaril toimus Kohila Gümnaasium 150. juubeliaastale pühendatud võistlus Nuputa. Osalema olid kutsutud õpilased, lapsevanemad, vilistlased ja õpetajad. Võistlusel osales kokku 23 võistkonda, sh 15 lapsevanemat ja vilistlast.

Lahendada tuli nuputamisülesandeid, ristsõna kooli ajaloo kohta ja loovusülesanne. Võistlus oli väga tasavägine, I-III koht erinesid vaid 0,5 punkti võrra.

I koha saavutas võistkond 1982 – Edith Maasik, Rivo Reisko ja Eerik Laanmets,
II koht 11. klassi võistkond – Kethe Marleen Tölp, Alex Kurjama, Kevin Kristofer Laanmets,
III koht võistkond Maasalud – Siim Kaarel Maasalu, Väino Maasalu, Karel Meerbach.

Suur tänu kõigile vilistlastele ja lapsevanematele, kes leidsid aega ja tahtmist võistlusel osaleda! Täname ka kõiki õpilasi ja õpetajaid!

Tekst ja foto: matemaatika ainekomisjon

Suur aitäh meie kooli matemaatikaõpetajatele, kes võistluse ette valmistasid ja läbi viisid!

6.-9. klasside jalgpalli maakonna MV

17. jaanuaril toimusid Raplas maakonna meistrivõistlused jalgpallis 6.-9. klassi noortele.  Osalesime seal kahe tüdrukute grupiga Kohila I ja Kohila II. Kohila I tüdrukud said esimese koha võites kõik mängud ja Kohila II tüdrukud tubli kolmanda koha!!

Tublid tüdrukud olid: Liisi Rump, Liis Tori, Liis Kaidme, Heliisa Aasa, Emma Pütsep, Ruth Hansar, Kea Kristiin Laanmets, Eliset Reinumäe, Iris Künnapu, Lota Bachfeldt, Maarja Vahi, Saskia Lukkonen, Luisa Sildoja, Krislin Kressa ja Karolina Lõhmus.

Meie kooli poiste võistkond oli väga tubli ja tuldi VÕITJATEKS.
Võistkonnas mängisid Taavet Lihtmaa, Mark Sartakov, Markus Volman, Lauri Tori, Ruben Kuus, Kristo Kaal, Erko Villem Tomson, Artur Rihhard Rikkinen, Oliver Luik ja Ivan Šatalov. VÕIDUGA KAASNEB KA KOHT VABARIIKLIKUL FINAALTURNIIRIL, mis toimub 24. jaanuaril Viljandis.

Tekst ja fotod: Leo Hansar, Marii Veskimäe

Kohila valla siseliinid alates 20.01.2020 (uuendatud 17.01.2020)

Alates 20. jaanuarist 2020 kehtivad uued sõiduplaanid Kohila valla avalikel siseliinidel Kohila1, Kohila2, Kohila6 ja Kohila12. Sõiduplaanid on avalikud www.peatus.ee ja Kohila valla kodulehel alates 16.01.2020.

Muudatused on järgmised:
Seoses raskete teeoludega ei sõida Kohila1, Kohila2 ja Kohila12 liinide bussid Kallaste ja Metsanurga peatusesse. Kallaste ja Metsanurga peatuste lapsed viib kooli ja koju valla korrakaitse spetsialist sõiduautoga, millel on silt „KOHILA KOOL“.

Sõiduauto väljub järgmistel aegadel:
NB! UUS INFO!

Hommikul:
07:40 Kurtna – Metsanurga (07:45) – Vilivere (07:50)
08:05 Kallaste – Kohila kool (08:20)

Pealelõunal:
14:30 Kohila kool – Kallaste(14:40)
16:15 Kohila kool – Kallaste (16:25) – Metsanurga (16:40)

Kohila12 (Kvartsi – Mäevana – Katikodu – Kohila kool) liini hommikuse bussi väljumist Kvartsi peatusest on lükatud 15 minutit hilisemaks. Buss väljub Kvartsi peatusest kell 07:45, seoses sellega on muutunud kõikide järgnevate peatuste ajad.

Kell 16.15 sõidab Kohila12 ainult Katikodu peatusesse.

Kohila6 (Kooli – Hageri – Kooli) sõidab lisaks kolmapäevale ka reedeti.

Muutunud graafikud leiab siit.

Teiste bussiliinide sõiduplaanid ei ole muutunud.

ATKO Liinid OÜ dispetšeri number, mis on kättesaadav 24/7: +372 641 8218

Vilistlaste kokkutuleku päevakava

10.00 avatakse koolimaja
võimalik tutvuda ajas muutunud koolihoonega, vilistlaste ja õpilaste kunstinäitused
10.00 avatud kohvik söögisaalis
12.00-14.30 söögisaalis pakutakse koolilapsele taskukohast koolilõunat
11.00 õpilasfirmade laat
12.00–16.00 spordivõistlused (korvpall, lauatennis, kabe, male)
13.00–16.00 vilistlastele avatud vana koolimaja Tohisoo mõisas
13.00 auditooriumis Martti Helde film „Risttuules”
13.00 ja 15.00 koolimaja tutvustav ringkäik
15.00 koolimaja tutvustav ringkäik
16.00 mälumäng vilistlastele
18.00 kontsert-aktus „Vilistlaselt vilistlasele”
20.00 tantsuõhtu, millele järgneb disco

Avatud on kohvikud, koolimeenete müük ja lillelett.

Kontsert-aktusele ja tantsuõhtule piletimüük ja registreerimine kooli kodulehel.

Peoõhtu lõpp kell 3.00

Kooli 150. sünnipäevale pühendatud spordivõistlused vilistlastele 1. veebruaril

Kohila kooli 150. aastapäevale pühendatud spordivõistlused toimuvad laupäeval, 1. veebruaril 2020 Kohila spordihoones.

Kogunemine kell 11.30
Võistluspäeva avamine kell 11.45
Spordivõistluste algus kell 12.00

Võistlusaladeks on korvpall, lauatennis, male ja kabe. Lauatennises, kabes ja males toimuvad individuaalvõistlused. Korvpallivõistluste võistkonnad moodustatakse võistluspäeva avamisel.

Kaasa vahetusjalanõud!

Võistlustele eelregistreerimine kuni 28. jaanuar 2020 e-maili teel ulvi.magi@kohila.edu.ee või helistada tel 56495137. Registreerimisel teatada osaleja nimi ja kooli lõpetamise aasta.

Sportlikke kõrghetki!