Kohila võrkpallurid pääsesid finaalturniirile!

Kohilas toimus neljapäeval Põhja regiooni võrkpalli Kooliliiga 6.-9. klassidele. Nii Kohila tüdrukud kui poisid said hõbemedali ning pääsesid ühtlasi ka vabariiklikule finaalturniirile. Kohila Gümnaasiumi eest mängisid järgmised õpilased: Emma-Lota Piirmets, Mari-Ly Talas, Miia-Mari Piirmets, Eliisa Neigo, Liisi Rump, Helina Vaikla, Elis Prunt, Merili Heinaru, Helen Haljasorg, Eva-Lotta Sikka, Rebecca Pent, Egert Roodi, Markus Poomann, Andri Rait Schults, Kristen Kangur, Bogdan Julian Vlasjuk, Hendry Visotskis, Ivan Shatalov, Oliver Luik, Heigo Tamberg). Õpilasi juhendasid Ingrid Kangur ja Kaur Heinaru.

Tekst: Kohila Võrkpalliklubi

Õpilaskonverents „Mõtelda on mõnus – õppima õppimine”

Kohila Gümnaasium kutsub teid 17. aprillil kell 15-17 osa saama õpilaskonverentsist „Mõtelda on mõnus!”

Konverentsi teema on „Õppima õppimine”.

14.45-15.00 tervituskohv

15.00-15.25 konverentsi avamine

15.25-15.35 Kerdo Kruberg „Kontrollitaju, rahulolu, õppeedukus”

15.35-16.05 Märt Treier „Motivatsioon”

16.05-17.00 Grete Arro „Kuidas kodus õppida?”

OSALUSEST TEATAMINE
Oma osalusest andke palun teada hiljemalt 12.04 telefonil 4841020 või täites registreerimisvorm, et saaksime teid väärikalt vastu võtta. Kohtumiseni konverentsil!

BUSSIINFO Aespa Mobile peatuse ja Vilivere Metsanurga peatuse kasutajatele

Seoses lumesulamisest tingitud ajutiste halbade teeoludega Kohila vallas, ei saa Kohila vallaliinid
läbida 20.-22.03 Aespa alevikus Mobile peatust ja Vilivere külas Metsanurga peatust, ära jääb ka
Kurtna peatuse läbimine (nn Kurtna ring). Viliveres läbib buss Kallaste ja Katikodu peatuseid. Seetõttu
oleks vajalik Mobile bussipeatuse kasutajatel tulla Aespa bussipeatusesse ja Metsanurga peatuse
kasutajatel Katikodu peatusesse.
Antud muudatus on plaanis esialgu 22. märtsini.

Vabandame ebamugavuste pärast.
Kohila Vallavalitsus

Tulemusi võistlustelt ja olümpiaadidelt

• Maakondlikul geograafiaolümpiaadil saavutasid Gerda Schotter 1. koha, Jarmo Tambaum 2. koha ja Liis Marleen Rikkinen 3. koha (juhendaja Meeli Jänes).
  • Maakonna 3.-4. klasside kirjandusmängus saavutas 2. koha 4. klasside võistkond: Epp Bender 4.a (Merle Bachfeldt), Markus Mikiver 4.b (Taili Vahesaar), Kreet Kändler 4.d (Elerin Kaselt).
  • Maakonna 4.-6. kl matemaatikaolümpiaadi tublid tulemused: 5. klasside arvestuses Maarja Vahi 1. koht (Õnne Rõõmus) ja 6. klasside arvestuses 1. koht Janar Täht, 2. koht Lilian Haljasorg (Margot Sarv).

Õnnitleme nii õpilasi kui õpetajaid suurepäraste tulemuste puhul!

Kokkuvõte algklasside emakeelenädalast

11.-15. märtsini toimus algklasside emakeelenädal, mida korraldasid 2. klassid. Nädala jooksul toimus erinevaid ettevõtmisi. Teisipäeval oli ühine lugemisvahetund aulas, kus igaüks luges enda pooleli olevat raamatut.
Klassides panime välja Eesti kirjanike lemmikraamatute näituse, lahendasime ristsõnu ja harjutasime ilmekalt muinas- ja rahvajuttude lugemist. Emakeelenädala raames pidid lapsed ka enda luuletamisoskuse proovile panema. Nad kirjutasid luuletuse oma kodust.
Nädala lõpetasime ettelugemisvõistlusega. Reedel kogunesid klasside tublimad lugejad aulasse, kus selgusid  paralleelide parimad. Klasside tublimad oli Anna Vahi, Adele Šeiko, Lisette Gretšiškina ja Markus Mikiver.
Head keeleaastat kõigile!

Tekst: Rutti Räbovoitra ja Anu Rand

Tulemused jalgpalli maakondlikult osavusfestivalilt

Kolmapäeval toimus Raplas maakonna jalgpalli osavusfestival 1.-3. ja 4.-5. klassi õpilastele. Meie kool osales mõlemas vanuseklassis kahe võistkonnaga. Eriti hästi läks vanematel õpilastel, kes saavutasid esimese ja kolmanda koha. Esikoha tõid meie koolile Kristofer Kabel, Sven Visser, Remi Rilos Madisson, Miron Vetkal, Eliset Reinumäe ja Lota Bachfaldt. Nemad said ka õiguse osaleda 4. aprillil vabariiklikus finaalis. Kolmanda koha saanud võistkonda kuulusid Ekke Pütsep, Artjom Skatškov, Markus Kala, Markus Markna, Iris Merili Künnapu ja Mia Heleen Abel.

Nooremad õpilased saavutasid teise ja neljanda koha. Teise koha toonud võistkonda kuulusid Marten Trakmann, Kendry Lenk, Karel Soans, Gerdo Karming, Liisa Reinumäe ja Helena Kuik. Neljanda koha saanud võistkonda kuulusid Kaspar Kapsi, Kaspar Gregor Vaap, Andri Tuuksam, Jakob Vahi, Geidi Luuk ja Katariina Kabel.

SUUR TÄNU KÕIGILE JALGPALLURITELE!

Tekst: Leo Hansar

2.-5. klassi õpilased edukad „Tähelepanu, start” võistlusel

Kohila Gümnaasiumi 2.-5. klassi õpilased olid taaskord edukad Raplamaa koolide teatevõistlusel „Tähelepanu, start”. Meie kooli õpilased saavutasid I koha ja tagasid sellega pääsme vabariiklikule poolfinaalturniirile. Võidukasse võistkonda kuulusid Miko Elenurm, Villem Suuroja, Ando Suviste, Kirke Ehandi, Gete Vätson, Elis Kauponen, Mihkel Olo, Gregor Jasson, Ott Kõrve, Marta-Ann Heinaru, Triine Saare, Grete Einmann, Jaagup Pajumets, Remi Rilos Madisson, Elisabeth Voojärv, Eliset Reinumäe, Oscar Kukkur, Karl Marcus Männa, Miron Vetkal, Rebecca Pent, Heleene Toater, Gloria Vaap.

Tekst ja foto: Kaur Heinaru

Ootame oma tegusasse kollektiivi tööle eripedagoogi (koormus 1,0).

Armas ja kodune Kohila Gümnaasium ootab oma tegusasse kollektiivi tööle eripedagoogi (koormus 1,0).

Sobival kandidaadil on erialane magistrikraad eripedagoogikas või eripedagoogi kutse ning alusteadmised logopeediast. Eripedagoogilt ootame tuge õpilaste hariduslike erivajaduste väljaselgitamisel, õppekavade ja õppematerjalide kohandamisel vastavalt õpilase võimetele, meeskonnatööd ning initsiatiivi õpetajate nõustamisel ja toetamisel töös erivajadustega õpilastega.

Kohe valmiva kooli juurdeehitusega seoses saame pakkuda kaasaegset õpikeskkonda. Meil on toimiv mentorsüsteem ja konkurentsivõimelised palgad.

Kohila Gümnaasium asub Tallinnast ligikaudu 30 kilomeetri kaugusel ning omab head bussi- ja rongiühendust Tallinna ja Rapla suunal.

Tööle asumine hiljemalt 1. septembrist 2019. Avaldus, CV ja haridust tõendavate dokumentide koopiad saata hiljemalt 5. aprilliks 2019 a. aadressile: Kooli 1, Kohila 79805 või e-posti aadressile kohila@kohila.edu.ee.

Täiendav info tel: 4841021 või e-posti aadressil neeme.lumi@kohila.edu.ee.

Maakonna talimängude tulemused kabes ja males

9. ja 10. märtsil toimusid maakonna talimängud kabes ja males. Kabes esindasid meie kooli õpilastest valda Sigrid Lindoja, Liis Marleen Rikkinen, Kris Taimre, Siim Esko, Martin Tooming ja Egor Dzjuba. Poiste arvestuses saavutas Kris 1. koha ja Siim 3. koha.

Males aga saavutas Kohila vald üldarvestuses esikoha. Võistkonda kuulusid Britta Liis Uueni, Liis Marleen Rikkinen, Pillery Ehtmaa, Artur Skatškov, Mikk Kaspar Ojala, Karl Suuroja, Villem Suuroja, Egor Dzjuba, Sten Martin Lääne, Birgit Visnap, Kadri Maarja Peep. Poiste arvestuses saavutas 1. koha Egor Dzjuba ja 3. koha Villem Suuroja! Tütarlaste arvestuses sai 1. koha Pillery ja Liis Marleen jagas 3. kohta.

Naiste arvestuses saavutas Kadri Maarja 3. koha. Meeste arvestuses võitis Egori isa Anatoli Dzjuba. Naiste arvestuses aga meie maleõpetaja Kai Naurits, (võistleb Rapla all).

Aitäh meie tublidele õpilastele, kes valda esindasid! Suur tänu, õpetaja Talvi Ainsar, et aitasid meie esindusvõistkonna kokku panna!