Kohila gümnaasium ühines Euroopa koolide kogukonnaga

Kohila gümnaasium ühines eelmisel õppeaastal koostööprojektiga eTwinning ehk  Euroopa koolide kogukond. Internetikeskkonnas eTwinning  tehakse veebipõhiseid projekte, mille läbiviimiseks kasutatakse info- ja kommunikatsioonitehnoloogiat (IKT-d).

Kohila gümnaasium osales projektis „Water, water everywhere“ (Vesi, vesi igal pool). Selle projekti käivitasid internetikeskkonnas ja juhtisid Kirsti Solvak Kohila gümnaasiumist ja  Chris Liptrot Suurbritanniast. Projektis tegutses viis kooli:  Suurbritanniast Hawkley Hall High School,  Rumeeniast  Colegiul Ec,,A. Rugina, Rootsist Göteborgi Trulsegårdsskolan, Eestist Valga gümnaasium ja Kohila gümnaasium.

Projektis osalesid õpilased vanuses 11-16 aastat – Kohila gümnaasiumis Mariliis Karro, Marette Esko, Mirelle Tomson, Andro Tuisk ja Mait Rõõmus. Õpilased mõõtsid kraanivee, vihmavee ja jõevee happesust, läbipaistvust, hapnikusisaldust. Kohilas kasutati mõõtmiseks Tiigrihüppe Sihtasutuse kaudu saadud Vernier`i laboriseadmeid. Võrreldi tulemusi ja koostati esitlusi, millega võib tutvuda  kodulehel http://web.zone.ee/waterwater/.

Hiljuti omistati projektile „Vesi, vesi igal pool“ nii Tiigrihüppe Sihtasutuse kui ka Euroopa taseme kvaliteedimärk, mis tõestab eTwinningu tegevuste kõrget taset. Kvaliteedimärk on tunnustus Kohila gümnaasiumile, projektijuhile  Kirsti Solvakule ja õpilastele silmapaistvalt hea projekti ning suurepärase tegevuse eest Euroopa koostöös. Õpilastele on  eTwinningu kvaliteedimärk omamoodi tänu kaaluka panuse eest projektis.

Ants Tammar

Artikkel ilmus ajalehes Nädaline 08.09.2011